Ösztöndíjakat adott át a miniszter

2016. április 15.

2016. április 14-én Dr. Trócsányi László igazságügyi miniszter Nemzeti Kiválósági Ösztöndíjakat adott át a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói számára az egyetem Díszaulájában.

Sikeresen szerepeltek a középiskolás diákok a földtudományi megmérettetésen

2016. április 11.

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara a Magyarhoni Földtani Társulat Oktatási és Közművelődési Szakosztályával együttműködésben 2007-ben indította útjára az Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferenciát, amelyet 2016-ban már kilencedik alkalommal rendeztek meg. A versenyen közel 60 résztvevő regisztrált.

Népszerű a MeMOOC online képzési központ

2016. április 8.

A Miskolci Egyetem az Eszterházy Károly Főiskolával partnerségben az elmúlt évben jelentős lépést tett a digitalizált oktatás felé. A két felsőoktatási intézmény - az Európai Unió Szociális alapjának támogatásával - a Széchenyi Terv keretében létrehozta a MeMOOC angol és magyar nyelvű online képzési központot (TÁMOP-4.1.2.F-15/1-2015-0001 projekt), amely 2015. 11. 30. óta folyamatosan üzemel.

Szép siker a felvételi jelentkezések terén

2016. április 7.

A napokban hozták nyilvánosságra a 2016. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás jelentkezési statisztikáit. 2016. április 7-én Óváriné Dr. Balajti Zsuzsanna tanulmányi rektorhelyettes sajtótájékoztató keretében mutatta be a Miskolci Egyetem által meghirdetett szakokra beadott jelentkezések összesített adatait.

Együttműködési lehetőségek a 2014-2020-as pályázati időszakban

2016. április 6.

2016. április 6-án a Miskolci Egyetemi Állásbörze és Szakmai Gyakorlati Börze kísérőrendezvényeként Tatai Laura, a Miniszterelnökség Európai Uniós Fejlesztésekért Felelős Államtitkárságának főosztályvezető-helyettese tartott előadást „Vállalatok, kutatóintézetek és a felsőoktatási intézmények közötti együttműködési lehetőségek a 2014-2020-as európai uniós programozási időszakban” címmel.

Idén is sokan vettek részt az egyetemi Állásbörzén

2016. április 6.

Újra tárt kapukkal várta az érdeklődőket a Miskolci Egyetem nagyszabású, állás- és szakmai gyakorlati helyeket kínáló tavaszi kiállítása, az Állásbörze.

Jótékonysági papírgyűjtés

2016. április 4.

A Föld Napja alkalmából jótékonysági papírgyűjtést tart 2016. április 27-én és 28-án az egyetemen az Energetikai Szaktanács. A gyűjtéshez legalább 5 kg papírral hozzájárulók ajándékot kapnak, a 10 kg feletti súlyú papírt leadók pedig nyereménysorsoláson vesznek részt. A bevételeket Pecsét Istvánnak, a Gyermekrák Alapítványnak, valamint a Miskolci Állatsegítő Alapítványnak ajánlják fel a szervezők.

Hol van a víz szerepe? - elmondta a nagykövet

2016. április 1.

Kőrösi Csaba nagykövet "Paradigma-váltás a fejlődési stratégiában; hol van a víz szerepe?" címmel tartott előadást 2016. március 31-én az egyetemen.

Disputa Prof. Dr. Torma Andrással, egyetemünk rektorával

2016. március 25.

Az Egyetemi Könyvtár megújulásának részeként megalakult a Miskolci Egyetem Létértelmező Köre...

BBZI húsvéti koncert

2016. március 25.

A Miskolci Egyetemi Bartók Béla Zeneművészeti Intézete 2016. március 23-án húsvéti koncertet adott az egyetem Díszaulájában.