Partnervállalataival együtt tartotta Nyílt Napját a Miskolci Egyetem

2015. december 18.

Ismét Nyílt Napokkal hirdette képzéseit a Miskolci Egyetem. 2015. december 3-án és 4-én látta vendégül a végzős középiskolásokat az Alma Materünk. Az előző évhez hasonlóan idén is a partnervállalataink egy részével közösen fogadtuk a diákokat, hiszen egyértelművé szeretnénk tenni a fiatalok számára, hogy a miskolci diplomának értéke, rangja van a munkaerőpiacon. A rendezvényen 31 vállalat vett részt, amelyek közül a legtöbben a duális képzést indító 4 miskolci kar egyikének szerződött duális képző partnervállalatai.

Az egyetem dolgozóinak gyermekei is találkoztak a Mikulással

2015. december 17.

Igazi karácsonyváró hangulatban telt az egyetem dolgozóinak gyermekei részére szervezett szakszervezeti Mikulásvárás. A Boda Péter által vezetett Diósgyőrért Közhasznú Alapítvány támogatásával egy szórakoztató mesevilágba röpíthettük a kicsiket.

Ismét az egyetemen ünnepelték a Karácsony a gyermekvárosi gyerekek

2015. december 15.

2015. december 14-én újra együtt örülhettünk a gyermekvárosi gyerekekkel a Karácsony eljövetelének: ezen a napon tartotta meg karácsonyi ünnepségét a miskolci Gyermekváros (hivatalos nevén a Miskolci Egyesített Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény) a Miskolci Egyetem üveg előcsarnokában.

Nagy miskolci sikerrel végződött a MOL UPPP vetélkedője

2015. december 11.

Az egyetem Oil Fnatic nevű csapata mind szakmailag, mind előadás-technikailag nagy sikert aratott az előadásával, ezzel elnyerve az első helyet és a vele járó 12 ezer Eurós fődíjat.

A Miskolci Egyetemre látogatott a Kassai Műszaki Egyetem vezetése

2015. november 19.

2015. november 18-án a Kassai Műszaki Egyetem rektora és rektorhelyettesei látogatást tettek a Miskolci Egyetemen. A két intézmény együttműködése több évtizedes múltra tekint vissza, az első együttműködési megállapodást 1966-ban írta alá a két rektor.

Nemzetközi versenyen is az élmezőnyben

2015. november 17.

Az első helyen végzett az Amber Road elnevezésű, angol nyelven megtartott esettanulmányi versenyen a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának csapata.

Páratlan siker a VIII. Papp László Számviteli Esettanulmányi Versenyen

2015. november 17.

A Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának csapata nyerte meg a 2015. október 26-28. között Pécsett megrendezett VIII. Papp László Számviteli Esettanulmányi Versenyt.

XVI. Fémkohász Szakmai Nap

2015. november 17.

A Műszaki Anyagtudományi Kar évenkénti, rendszeresen ismétlődő szakmai rendezvényei közül kiemelkedik a 2015. november 13-án megrendezett XVI. Fémkohász Szakmai Nap, amely azzal dicsekedhet, hogy – a korábbi évekhez hasonlóan – idén is számos fémipari-kohászati vállalkozás műszaki- és cégvezetői, illetve számos munkatársuk jött el a Miskolci Egyetemre, azzal a céllal, hogy a legújabb fejlesztéseikről és jelentősebb szakmai sikereikről tájékoztassák a kar hallgatóit és oktató-kutató munkatársait.

Óriási miskolci siker a Budapesti Big Band Fesztiválon

2015. november 13.

Kiemelt arany fokozatú minősítést szerzett az alig egy éves, főként zenetanárokból és zeneművészeti főiskolai hallgatókból álló Miskolc Big Band a november 6-8. között megrendezett XV. Budapesti Big Band Találkozón és Fesztiválon.

Kihelyezett tanszéket hoz létre egyetemünkön az Állami Számvevőszék

2015. november 10.

2015. november 10-én együttműködési megállapodás aláírására került sor a Miskolci Egyetem és az Állami Számvevőszék között. A megállapodás annak jegyében született, hogy a Miskolci Egyetem nem csupán a gazdasági élet szereplőivel, hanem a magyar társadalom nem kevésbé fontos egyéb állami szereplőivel is szerződéses formában kívánja rögzíteni az együttműködés kereteit.