Hírek

A Miskolci Egyetem a régió vezető felsőoktatási intézménye - 77 százalékkal nőtt a felvett hallgatók száma

2023. július 27.

A Miskolci Egyetemre 3644 jelentkező nyert felvételt a 2023. évi általános felvételi eljárásban, ami 2022-hez viszonyítva 77 százalékos emelkedést jelent. Közülük 2778 fő magyar állami ösztöndíjas, 866 fő pedig önköltséges képzésen kezdhetik meg tanulmányaikat.

Egy percben az Egyetemi Európa Bajnokság

2023. július 27.

Jó hangulat, közösségi élmény, egyéni és csapat sportsikerek... Egyperces videó-összefoglalónk a július 13-19 között Miskolcon megrendezett Európai Egyetemek Tollaslabda és Vízilabda Bajnokságáról.

Egyetemisták, örömkönnyekkel

2023. július 27.

A felvételi eredményvárót Miskolc belvárosában, a Csengey-kertben tartotta idén a Miskolci Egyetem a várossal közösen. A ponthúzás után kiderült: Miskolcra közel 80 százalékkal többen nyertek felvételt 2023-ban, mint az előző évben. A napokban kezdődő pótfelvételi időszak is tartogat esélyeket azoknak, akik szeptembertől egyetemre szeretnének járni.

Ismeretszerző élmények - MFK földtudományi tábor

2023. július 26.

A Fónagyságban rendezett földtudományi élménytábort a Miskolci Egyetem Föld- és Környezettudományi Kara. Videóriport a helyszínről.

1 perc ME: Kiváló eredmény – Kvaterka a hallgatói életről - Földtudományi tábor

2023. július 26.

Nemzetközi sporteseménynek adott otthont a Miskolci Egyetem: egy héten át több száz európai sportoló mérettette meg magát az Európai Egyetemek Tollas- és Vízilabda Bajnokságán. - A hallgatói életről beszélgettek a Miskolci Egyetem oktatói és hallgatói az Avasi Kvaterka legutóbbi eseményén az Avason. - Egy héten át ismerkedtek a Bükk természeti értékeivel az ország különböző vidékeiről érkezett középiskolások a Miskolci Egyetem Műszaki Föld- és Környezettudományi Kara által szervezett földtudományi élménytáborban.

Világpiac-hódító tervek képzési, kutatási és fejlesztési támogatással

2023. július 25.

A környezettudatos gyártási környezetet szem előtt tartó kutatási, fejlesztési és innovációs támogatás mellett szakemberek képzésével és doktori program indításával is támogatja a Miskolci Egyetem a termékeivel a világpiacon jelen lévő, magyar tulajdonú Wellis Zrt.-t.

Miskolci egyetemista karatéka nyert ezüstérmet Zágrábban

2023. július 25.

Tóth Vanda, a Miskolci Egyetem hallgatója, a miskolci Justitia Fuji-Yama SE sportolója ezüstérmes lett a Zágrábban megrendezett Európai Egyetemek Küzdősport-bajnokságának karate tornáján. Ezzel az ezüsttel pályafutása egyik legszebb sikerének örülhet és készülhet tovább a magyar női kata csapatban az őszi budapesti világbajnokságra.

A Miskolci Egyetem kosarasai is ott vannak az európai kontinensviadalon

2023. július 24.

A portugáliai Aveiróban megrendezett Európai Egyetemi Kosárlabda Bajnokságon Magyarországot három csapat képviseli. A férfi szakágban a Miskolci Egyetem és a Debreceni Egyetem csapatai küzdenek majd az érmekért, míg a női szakágban az Eötvös Lóránd Tudományegyetem.

Miskolci jogi sikerek Szicíliában - nyári egyetem és perszimuláció

2023. július 24.

Kiváló eredményekkel és felejthetetlen élményekkel tértek haza a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatói Szicíliából a Messinai Egyetem által szervezett ERASMUS+ BIP – Blended Mobilitási Program keretében megvalósult büntetőjogi nyári egyetemről és perszimulációs versenyről.

Élménytudomány a természetben

2023. július 22.

Robbantás a Mexikó-völgyi kőbányában, aggteleki barlangtúra, talajminőség-elemzés és karsztvíz-vizsgálat a Bükkben, geoinformatika drónos madártávlattal… Címszavakban annak az élménytábornak a programja, amelyet idén a Fónagyságban szervezett a Miskolci Egyetem Műszaki Föld- és Környezettudományi Kara.