1 perc ME: Földön, vízen, sportban – Felkészültek - Jubileumi gépészoklevelek

2023. július 20.

Az Európai Egyetemek Tollaslabda és Vízilabda Bajnokságán 11 ország 20 európai egyeteme képviseltette magát Miskolcon. - Kistelepüléseken élő hátrányos helyzetű gyermekeket karol fel a Miskolci Egyetemen is működő Tanítsunk Magyarországért program. - Ötven, hatvan, hatvanöt és hetven évvel ezelőtt diplomát szerzett gépészmérnököket köszöntött a Miskolci Egyetem.

Éremcsatákkal zárult a miskolci Európai Egyetemek Tollaslabda és Vízilabda Bajnoksága

2023. július 20.

Jó hangulat, közösségi élmény, egyéni és csapat sportsikerek, magas színvonalú szervezés – így lehet összefoglalni a 2023-as miskolci Európai Egyetemek Tollaslabda és Vízilabda Bajnokságát, amely a hatodik versenynapon a DVTK Arénában a tollas női és férfi egyéni, női és férfi páros, valamint vegyes páros döntőkkel, a Miskolctapolcai Ellipsum Élmény- és Strandfürdőben pedig a vízilabda bronzmeccsel és döntővel ért véget.

Felvételi eredményváró a Csengey-kertben

2023. július 19.

A felsőoktatási felvételi ponthatárok kihirdetésének napján, július 26-án Pont Ott Partyt rendez a Miskolci Egyetem és az universitasnak otthont adó Miskolc a belvárosi Csengey-kertben (Csengey utca – Uitz Béla utca sarok). A közösségi rendezvényen délután 5 órától társasági, sport és kulturális élmények, koncertek, és nem utolsó sorban felvételi és egyetemi információk várják az érdeklődőket.

Jövőre újabb kontinensviadal – tesztek, jó eredménnyel

2023. július 19.

Jó partnerek a Miskolci Egyetem és a szakmai szövetségek az idei EUC, vagyis az Európai Egyetemek Tollaslabda és Vízilabda Bajnokságának megrendezésében. Az Európai Egyetemi Játékok végrehajtó bizottságának tagja szerint a 2024-es, Debrecennel közösen rendezett sporteseményre nagyon sok tapasztalattal gazdagodnak a szervezők.

Képben vagyunk! - Európai Egyetemek Bajnoksága

2023. július 18.

Interjúk, hangulatok és mérkőzések az egyetem YouTube-csatornáján.

Önkéntesnek lenni jó móka – EUC Miskolc

2023. július 18.

Az Európai Egyetemek Tollaslabda Bajnokságán és Vízilabda Bajnokságán is nagyon sok önkéntes segédkezik.

70 éves az Emberi Jogok Európai Egyezménye – szakmai előadók a Miskolci Egyetemről

2023. július 16.

Az Emberi Jogok Európai Egyezménye hatálybalépésének 70. évfordulója alkalmából a Közép-európai Akadémia (CEA) a Mádl Ferenc Összehasonlító Jogi Intézettel (MFI) közösen tudományos nemzetközi konferenciát szervezett. Az Állam- és Jogtudományi Kar több oktatója is elődója volt a rangos szakmai eseménynek.

„Mindent megteszünk, hogy nagyon jó házigazdák legyünk”

2023. július 16.

Javában zajlik Miskolcon az Európai Egyetemek Bajnoksága. Vízilabdában és tollaslabdában mérik össze tudásukat 11 európai ország egytemistái Miskolcon.

Szerdáig Európai Egyetemek Bajnoksága Miskolcon - videókkal

2023. július 15.

Közvetítések, helyszínek, tudnivalók. Minden, amit a kontinensviadalról tudni lehet.

Vízilabdások és tollaslabdázók Európából – EUC Miskolcon

2023. július 14.

Képeken az Európai Egyetemek Tollaslabda és Vízilabda Bajnokságának első napja.