Újra megnyitotta kapuit a Miskolci Egyetemi Nyílt Napok

2021. december 10.

2021. december 9-én jó hangulatban, sok sok érdeklődő fiatallal nyitottuk meg a Miskolci Egyetemi Nyílt Napokat.

Karácsonyi Hangverseny

2021. december 9.

Idén is lesz Karácsonyi Hangverseny az egyetemen, amelyre szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt.

Teljesítsd az MI kihívást az év végéig és nyerj

2021. december 9.

Végezd el az MI kihívás kurzust 2021. december 31-ig online, és nyerj PlayStation 5 játékkonzolt.

Út a diplomához: van, amikor nem megy segítség nélkül

2021. december 8.

Az „Útravaló Ösztöndíjprogram – Út a diplomához” című program eredményeiről tartottak tájékoztatót a Miskolci Egyetemen. Az intézmény jelenleg is a második legnépszerűbb vidéki egyetem a pályázók körében, ebből fakadóan a második legnagyobb pályázói számot is produkálja. Az ösztöndíjprogram az általános iskola utolsó évfolyamaitól egészen a diplomaszerzésig nyújt támogatást.

Büntetőjogi konferenciát tartottak az Európai Unió pénzügyi érdekeinek védelme érdekében

2021. december 8.

A rendezvényt a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara és az Heidelbergi Egyetem közösen szervezte, a járványra tekintettel online formában.

Mestertanár Aranyérmet kapott az ÁJK oktatója

2021. december 7.

Az Állam-és Jogtudományi Kar Pénzügyi Jogi Tanszékének professzora, Prof. Dr. Nagy Zoltán Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült az Országos Tudományos Diákköri Tanácstól kiterjedt és eredményes témavezetői tevékenysége elismeréseképpen.

Nemzetközi büntetőjogi konferenciának adott otthont az Állam- és Jogtudományi Kar

2021. december 6.

A téma a nyomozás felépítés, eszközrendszere és intézményi héttere volt az Európai Unióban. A szakemberek a gyakorlatban felmerülő problémákat, megoldásokat vetették össze.

Lezajlott a Start-Me-up hallgatói ötletverseny

2021. december 6.

Az MVM Smart Future Lab Zrt. és a Miskolci Egyetem együttműködésében elindított vállalkozói fejlesztő program keretében 2021. november 25-26-án tartottuk meg a Start-Me-up hallgatói ötletversenyt.

Miskolci Egyetemi Nyílt Napok

2021. december 6.

2021. december 09-én és 10-én újra megnyitja kapuit a Miskolci Egyetem a középiskolás diákok és szüleik előtt.

Végéhez ért „A köznevelés módszertani megújítása a végzettség nélküli iskolaelhagyás csökkentése céljából” című projekt

2021. december 3.

Összesen 147 köznevelési intézmény részesült a Miskolci Egyetem (ME) által szervezett módszertani képzésekben, 2021. novemberéig pedig 2550 tanúsítványt adott ki a résztvevőknek, amivel az egyetem túllépte a projektben vállalt eredeti tervet.