A Miskolci Egyetem is a European University Association (EUA) tagja lett

2021. november 19.

A European University Association (EUA), mely több mint 800 egyetemet illetve rektori konferenciát tömörít Európa 48 országból, elfogadta a Miskolci Egyetem tagfelvételi kérelmét így Egyetemünk 2021. októberétől az EUA teljes jogú tagjává vált.

Napelemeserőmű- és napkollektor-létesítő szakmérnök/szakember képzés

2021. november 19.

A Miskolci Egyetem Elektrotechnikai és Elektronikai Intézeti Tanszéke 2022. februártól "Napelemes erőmű- és napkollektor-létesítő" szakmérnök, valamint szakember képzést indít.

Újabb lépés a "Green Campus" felé

2021. november 19.

A Miskolci Egyetem campusán mutatták be az ország első Floewater vízautomatáit, melyek csomagolásmentesen kínálnak prémium minőségű vizet. Az innovációnak köszönhetően az egyetem diákjai és munkatársai számára már elérhető a lehetőség, hogy kulacsaikat friss, szűrt vízzel töltsék meg, környezetbarát módon. A Floewater bevezetése fontos lépés a Miskolci Egyetem fenntarthatósági stratégiájában, a Smart and Green Campus megteremtésében.

I. Egyetemi Tenisz Kupa

2021. november 19.

A Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség, a Budapesti Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség és a Magyar Tenisz Szövetség idén decemberben első alkalommal rendezi meg az az I. Egyetemi Tenisz Kupát Budapesten 2021. december 4-5-én, amelyen hallgatók oktatók, és egyetemi dolgozók mérhetik össze tenisztudásukat!

Keretmegállapodás a Borsod-Abaúj- Zemplén Megyei Hulladékgazdálkodási Közszolgáltató Nonprofit Kft.-vel

2021. november 18.

A Miskolci Egyetem szakmai együttműködéseinek sora újabb megállapodással bővül. Ezúttal egy olyan ágazatban, amelynek napjainkban egyre nagyobb a jelentősége: ez pedig a hulladékgazdálkodás. Amit korábban szemétnek gondoltunk, ma másodlagos nyersanyag.

Pályázati felhívás nyelvi képzési ösztöndíjra

2021. november 18.

Újabb lehetőség diákoknak, amit nem érdemes kihagyni. A határidő már nincs messze, november 30.

Egyetemünk oktatói vehettek át rangos elismeréseket

2021. november 17.

A Magyar Felsőoktatás Napja alkalmából Eötvös József-díjat, Apáczai Csere János-díjat és miniszteri elismerő okleveleket vehettek át egyetemünk tanárai. Ezúton is gratulálunk minden díjazottnak!

Éremeső, a Miskolci Egyetem úszói és a tájfutói is remekeltek

2021. november 16.

A Miskolci Egyetem hallgatói közül Sztankovics Anna két aranyat, Vécsei Réka egy ezüstöt és egy bronzérmet szerzett a múlt hétvégén, Budapesten megrendezett úszó Magyar Egyetemi Főiskola Országos Bajnokságon. A Vértesben megrendezett Magyar Egyetemi és Főiskolai Tájékozódási Futó Országos Bajnokságon pedig egy harmadik helynek örülhettünk.

Együttműködés a Humán Szakemberek Országos Szövetsége és a Miskolci Egyetem között

2021. november 16.

A Humán Szakemberek Országos Szövetsége és a Miskolci Egyetem együttműködési megállapodást írt alá, amelynek célja, az elméleti és gyakorlati tudásuk, kapcsolatrendszerük együttesen mozgósítása a közös célok érdekében.

Kétnapos toborzó műhelymunka a „Start-Me-Up!” ötletverseny keretében

2021. november 12.

A Miskolci Egyetem és az MVM Smart Future Lab Zrt. közösen szervez ötletversenyt, most az azt megelőző online csapattoborzó eseményre invitálunk. Az esemény ideje november 25-26. Jelentkezni november 21. éjfélig lehet.