Van 15 perced? Segíts, ha tudsz!

2021. november 2.

A Felsőoktatási Tanácsadás Egyesület képviseletében egy országos kutatást végeznek, amelynek célja, hogy képet kapjanak a magyar felsőoktatásban tanuló, aktív státuszú hallgatók pszichés jóllétéről, feltérképezve az esetleges lelki nehézségeiket és személyes erőforrásaikat.

Mesterképzések a Műszaki Anyagtudományi Karon!

2021. október 29.

November 15-ig lehet jelentkezni a februárban induló képzésekre. Ha anyagmérnök, kohómérnök vagy vegyészmérnök szeretnél lenni, akkor ne habozz, válaszd a Miskolci Egyetemet!

Űrhajósok látogatnak a Miskolci Egyetemre!

2021. október 29.

Ha találkoznál és szeretnél velük beszélgetni, akkor várunk a Miskolci Egyetem Díszaulájában november 3-án. A nyilvános program 14.30-kor kezdődik. A Prof. Dr. Kaptay György vezette pódiumbeszélgetés után kötetlen beszélgetést lehet folytatni a világ legbátrabb embereivel.

Mozgalmasan telt a LIFE-CLIMCOOP projekt első éve

2021. október 29.

A Miskolci Egyetem szakmai vezetésével megvalósuló projekt általános célja olyan köz- és magánszféra közötti partnerség, városi és vállalati együttműködés fejlesztése, tesztelése és terjesztése, amelynek során az érdekelt felek kollektíven lépnek fel a helyi éghajlati kockázatok csökkentése érdekében, valamint lépéseket tesznek a sérülékeny városi és vállalati területek közös klímaalkalmazkodásának erősítése céljából.

Nemzetközi kutatói ösztöndíjprogram

2021. október 28.

Az Indiai Nagykövetség felhívja a figyelmet az alábbi ösztöndíjprogramra, amelyet nemzetközi kutatói ösztöndíjasok számára hirdetnek meg PhD-képzés céljából Hyderabadban, Indiában.

Lezárult a „Korszerű anyagok és intelligens technológiák Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK) létrehozása” projekt a Miskolci Egyetemen

2021. október 27.

A FIEK alapvető célja olyan ipari-felsőoktatási együttműködési szervezeti forma kialakítása, amely alkalmas az ipari partnerek igényeinek megfelelő K+F+I kapacitás létrehozására, versenyképes termékek és szolgáltatások fejlesztésére, termékek versenyképes gyártásának fejlesztésére.

Pénzügyi Jogot Oktatók Konferenciája volt Miskolcon

2021. október 27.

Idén ünnepli a Miskolci Jogi Kar fennállásának 40. Jubileumi tanévét, ebből az alkalomból több konferenciát is rendeztek az intézményben. Ebbe a sorba illett a Pénzügyi Jogi Tanszék szervezésében néhány napja megtartott szakmai rendezvény.

Nemzetközi versenyen diadalmaskodtak a GTK és az MFK szakkollégistái

2021. október 26.

Éles versenyben győztek és hozták el az első helyet a mieink az angol nyelvű esettanulmány megoldó versenyen. 4 ország fiataljai küzdöttek egymással.

Idén is lehet pályázni a Klebelsberg Képzési Ösztöndíjra

2021. október 26.

Újabb lehetőség ezúttal az osztatlan tanárképzésben, gyógypedagógia és tanító alapképzésben részt vevő hallgatók számára. A lehetőséggel november 8-ig lehet élni.

Álláskeresésénél mindig jól jön a segítség!

2021. október 26.

Az ingyenes Europass – Erasmus+ Karriernapon, november 3-án online előadások keretében szakemberek segítségével vezetnek végig az álláskeresés, felkészülés és karriertervezés lépésein. Ne hagyd ki!