Ha erősnek tartod magad, ne hagyd ki!

2021. november 12.

„Push your limits” mottóval egyetemi erőemelő versenyt hirdet az UNI-GYM konditerem. Nemcsak férfiaknak! A férfiak három kategóriában indulhatnak, fekvenyomásban, guggolásban és felhúzásban.

Átadták a Miskolci Egyetem „Kiváló kutatója” címeket

2021. november 11.

A Magyar Tudomány Ünnepe országos rendezvénysorozat részeként intézményünkben is elismerték azon kutatók/oktatók munkáját, akik kimagasló eredményt értek el nemzetközi publikációs tevékenységükkel. Összesen 67 ember kapott elismerést.

40 éves lett az Állam- és Jogtudományi Kar

2021. november 9.

Ebből az alkalomból tartottak ünnepséget az egyetemen, ahol bemutatták a „Jogászprofesszorok Miskolcon” című kötetet, valamint „Az Eperjesi Evangélikus Jogakadémia története” című könyvet is.

100 éve született Cziffra György, emlékkoncert volt a Zenepalotában

2021. november 8.

1921. november 5-én született Cziffra György, a magyar zongoraművészet egyik legnagyobb alakja. Rá emlékezve avatták fel a Bartók Béla Zeneművészeti kar legújabb szerzeményét, azt a Steinway zongorát, aminek megvásárláshoz a Gépészmérnöki és Informatikai, valamint a Műszaki Anyagtudományi kar is hozzájárult. A hangszer mintegy 50 millió forintba került.

Együttműködési megállapodás a Nitrokémia Zrt. és a Miskolci Egyetem között

2021. november 8.

Hallgatóknak háttértámogatás TDK vagy szakdolgozat íráshoz, leendő duális képzés, közös kutatási és szakmai projektek, információcsere – ezek a főbb pontok a most aláírt együttműködési megállapodásban.

Terplán Zénó emlékezete

2021. november 5.

A Miskolci Egyetem Gép- és Terméktervezési Intézete, a Gépipari Tudományos Egyesület Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Géptervező Szakosztálya és az MTA Miskolci Területi Bizottsága szervezte a Géptervezők és Termékfejlesztők XXXVII. Szemináriumát, amelyen megemlékeztek az 1921-ben született Széchenyi-díjas gépészmérnökre.

Közeleg a Mikulás és a Karácsony, segítsünk a rászoruló gyerekeknek

2021. november 4.

Prof. Dr. Horváth Zita rektor felhívása, amelyhez szeretnénk, ha minél többen csatlakoznának. Mert segíteni jó!

Ösztöndíj program a Fidzsi-szigeteken

2021. november 4.

Think Pacific online ösztöndíj program 150 finanszírozott helyet kínál. Új-Zélandtól mintegy 2000 kilométerre fekszik és több mint 300 szigetből áll. Ezúttal nem kell útra kelni, elég csak az internet.

Egyetemünkön jártak az univerzum hercegei

2021. november 4.

Magyarország ad otthont a Nemzetközi Űrhajós Szövetség 33. kongresszusának, amelynek keretében öt asztronauta látogatott intézményünkbe. A szakmai program mellett közönségtalálkozón is részt vettek.

Mesterszakok a Gépészmérnöki és Informatikai Karon is!

2021. november 2.

Tudtad? A Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara a mesterszakjait az ipari partnerek igényeihez igazodva korszerűsítette több projektszemléletű kurzusra alapozva. Így friss, piacképes és naprakész tudást szerezhetsz.