Miskolci professzorok lettek díszdoktorok Kassán

2021. október 26.

Prof. Dr. Szűcs Péter általános és tudományos rektorhelyettes és Prof. Dr. Jármai Károly, az Energetikai és Vegyipari Gépészeti Intézet tanára a Kassai Műszaki Egyetemen díszdoktori oklevelet vett át a két egyetem közötti hosszútávú szakmai együttműködésért és a szakmai kapcsolatok erősítése érdekében végzett munkájáért.

Folyamatos oltás a Miskolci Egyetemen

2021. október 25.

A járványhelyzet erősödése okán a védekezés leghatékonyabb megoldása az átoltottság arányának a fokozása. Az egyetemi anonim felmérés eredményéből kitűnt, hogy több száz egyetemi polgár igényelne védőoltást itt helyben, a campus területén.

Sikeres lett a „Teszedd” akció a Miskolci Egyetemen is

2021. október 25.

Nem kevés hulladék gyűlt össze a pénteki eseményen, amellyel csatlakoztunk Magyarország legnagyobb önkéntes szemétszedési akciójához. Köszönet érte minden résztvevőnek!

Október 23. A szabadság napja

2021. október 23.

1956 október 23-án nemcsak Budapesten, hanem Miskolcon és az alig néhány éve mostani helyén működő egyetemünkön is zajlottak az események. A pandémia miatt egészségük megóvása érdekében idén nem tudtuk meghívni azokat, akik fiatalként részt vettek a szabadságharcban, de a Kommunikációs és Beiskolázási Igazgatóság munkatársai az alábbi videóval emlékeztetnek mindenkit, és emlékeznek meg a történelmi eseményről. Tisztelet a Hősöknek!

1956 eseményeire emlékezünk – ritkán látott képek az egyetemről

2021. október 22.

A pandémia miatt idén szűk körben koszorúzással emlékeztek meg az egyetem képviselői az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményei előtt az I. előadóban. A könyvtár segítségével meg is mutatjuk a korabeli képeket intézményükről.

Lányok Napja a Miskolci Egyetemen

2021. október 22.

A tavalyi online alkalom után, 2021. október 21-én ismét Lányok Napja - immár 9. alkalommal a Miskolci Egyetemen. Egy nap, amit csakis lányoknak találtak ki, amikor találkozhatnak szakemberekkel, és kipróbálhatják magukat és a képességeiket.

Alig túl az 500. helyen a Miskolci Egyetem

2021. október 21.

Megjelent Times Higher Education (THE) cég idei „feltörekvő gazdaságok egyetemei” című idei, 2021-es, ám 2022-re vonatkoztatott rangsora, aminek első helyeit kínai és orosz egyetemek foglalják el.

Collegium 48 Konferencia Miskolcon

2021. október 20.

A Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Kar és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem közös hagyományápoló programja a Collegium 48 projekt, amelynek keretében Miskolcon és Kolozsváron is hallgatói konferenciát rendezett a két intézmény néhány napja. A miskolci eseményen a kolozsvári hallgatók adtak elő. A miskolci hallgatók kolozsvári előadásai tavasszal lesznek.

Sokat ér, sokat érhet a véleményed!

2021. október 20.

A PwC Magyarország független kutatása arra keresi a választ, hogy akár egyetemistaként, pályakezdőként, vagy tapasztalattal rendelkező munkavállalóként milyen számodra az ideális munkahely! Ehhez a kezdeményezéshez csatlakozik most a Miskolci Egyetem is. Véleményed most Te is elmondhatod!

Egyetemek harca az éhezés ellen Miskolcon

2021. október 20.

Az élelmezési világnap alkalmából tartós élelmiszergyűjtést szervezett a Miskolci Egyetem és a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezete október 19-21. között.