Újra pályázhatnak támogatásra az önköltséges képzésben résztvevő hallgatók

2021. szeptember 28.

Ehhez precíz pályázati dokumentációra van szükség és a határidő pontos betartására, ami október 12-én éjfél előtt egy perccel jár le. Aki élne vele, ne hagyja az utolsó pillanatra. A képzési támogatás célja a hallgatókat terhelő önköltséghez való hozzájárulás.

Ismét bebizonyosodott: a tudomány igenis népszerű

2021. szeptember 27.

A múlt pénteki „Kutatók éjszakája” miskolci eseménye tömegeket vonzott. Kicsiktől a nagyokig mindenki megtalálhatta azt, ami nagyon érdekelte.

Ezek a filmek nyertek a CineFest és a Miskolci Egyetem közös pályázatán

2021. szeptember 24.

Több tucat alkotás készült a "Miskolci Egyetem - a Te helyed" című pályázatra, amiből a zsűri kiválogatta azt a 12 rövidfilmet, amiket be is mutattak a fesztiválon. Most kiderül kik, és miért nyertek.

Futás, foci, főzés és sok egyéb - Egyetemi Sportnap 2021

2021. szeptember 23.

Bár az időjárás nem volt túl kegyes, ennek ellenére rengeteg versenyszámban mérhették össze tudásukat a diákok, a dolgozók és az oktatók. De nemcsak az izmok, a pocakok is jól jártak, hiszen főzőverseny is tarkította a programot. A bátrabbak a rektort is megkergethették a futókörön. Köszönet a szervezőknek! Aki ott volt, azért, aki meg nem, azért nézze meg galériánkat az eseményről.

Rangos diákkonferencia zajlott a Miskolci Egyetemen - A legkiválóbb magyar bölcsészhallgatók látogattak a miskolci campusra

2021. szeptember 23.

A Miskolci Egyetem adott otthont az – első ízben és hagyományteremtő céllal meghirdetett – OTDK Plusz gála Humán Tudományi Szekciójának, amelyet a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia programsorozatának részeként rendeztek meg.

Ingyenes hangversennyel ünnepli a Zene Világnapját a BBZK

2021. szeptember 23.

Szimfonikus zenekar, vonós zenekar, fúvós zenekar, régizene együttes, gitárzenekar és kórusok lépnek fel azon az ingyenes koncerten, amellyel a Zene Világnapját ünnepli meg egyetemünk Bartók Béla Zeneművészeti Kara 2021. szeptember 30-án.

A Logisztikai Intézet tovább építi ipari kapcsolatait

2021. szeptember 22.

Egyetemünk két oktatója, Dr. Tamás Péter, a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézetének igazgatója és Prof. Dr. Illés Béla egyetemi tanár is jelen volt néhány napja Zalaegerszegen azon az ünnepélyes alapkőletételen, amellyel elindult Európa egyik legmodernebb vasúti-közúti konténertermináljának és logisztikai központjának építése.

Gigaprojekt előkészítésében vesz részt a Miskolci Egyetem

2021. szeptember 21.

Az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet, ismertebb nevén a CERN, hivatalosan is befogadta a Miskolci Egyetemet a Jövő Cirkuláris Ütköztetője (FCC: Future Circular Collider) megépítését előkészítő nemzetközi konzorcium tagjai közé.

Ismét microCAD, ezúttal online!

2021. szeptember 21.

Ismét megrendezi microCAD Nemzetközi Multidiszciplináris Tudományos Konferenciát a Miskolci Egyetem. A szeptember 23-án és 24-én online tartandó, a sorban már a XXXIV. konferencián mintegy ötven előadás lesz megtekinthető.

Meghirdette idei tanulmányi ösztöndíjprogramját a Paks II. Zrt.

2021. szeptember 20.

A Paks II. Zrt. ismét meghirdette az „Atomenergia – A biztos jövő” Tanulmányi Ösztöndíjprogramot, amelyre középiskolások és egyetemisták pályázatait várják. Mittler István, a Paks II. Zrt. kommunikációs igazgatója kiemelte: az ösztöndíj az első lépés lehet a fiatalok számára, ha csatlakozni szeretnének a projekthez.