Újra lehet tédékázni!

2021. október 4.

Tisztelettel értesítünk valamennyi érdeklődőt, hogy a Miskolci Egyetem Tudományos Diákköri Tanácsa 2021. április 21-ei online ülésén elfogadta a 2021. évi intézményi Tudományos Diákköri Konferencia megrendezéséhez tartozó határidőket.

Igényelhető a kamatmentes, teljesen szabad felhasználású Diákhitel Plusz

2021. október 1.

2021. október 1-től az aktív jogviszonyú felsőoktatási hallgatók ismét igényelhetik a maxiumum 500.000 Ft összegű Diákhitel Pluszt. A költség- és díjmentes hitel 1 év türelmi idő után 5 év alatt lesz törleszthető.

Avasi Nap a Miskolci Egyetemen

2021. október 1.

Szeptember 22-én szerdán az Avasi Gimnázium diákjai egy napra egyetemistákká válhattak, ugyanis egy napra az egyetemvárosba költözött az Avasi Gimnázium. Csaknem 600 avasis gimnazista érkezett a campusra, hogy betekintést kapjanak az egyetemen folyó képzésekről. A 7-8. évfolyam kalandtúrán, a 9-12. évfolyam pedig labortúrákon vett részt.

Újra kötelező a maszkviselés az egyetem zárt tereiben

2021. október 1.

Új rektori utasítás szabályozza a 2021/2022. tanév veszélyhelyzet idején történő lebonyolításának rendjét. A 2021. október 4-étől hatályos, 19/2021. számú rektori utasítás szerint "az Egyetem zárt terében a közösségi helyiségekben (így különösen tantermekben, ügyfélfogadási helységekben, folyosókon) az orrot és szájat eltakaró maszk (orvosi maszk, munkavédelmi maszk, illetve textil vagy más anyagból készült maszk) viselése kötelező. Ez alól csak a védettségi igazolvánnyal rendelkező oktató képez kivételt az órák tartása alatt. E mellett nem kötelező a maszk viselése azoknak az egyetemi munkatársaknak az irodájukban, ahol a legalább 1,5 méteres távolságtartás biztosított."

Welcome Day – jó hangulat, játék, zene, labortúra

2021. szeptember 30.

Angol és más nyelvektől volt hangos a színes nemzeti zászlókkal feldíszített üveg előcsarnok, ahol nemzetközi hallgatóink ismerkedtek egymással és az egyetemmel szeptember 28-án. Sándor Krisztina Nemzetközi Igazgató és kollégái színes programot szerveztek számukra.

Érettségi előkészítők – fontos információk

2021. szeptember 30.

Idén is több tárgyból indított ingyenes érettségi felkészítőt a Miskolci Egyetem. (Az oldal tartalma folyamatosan frissül, ezért érdemes a későbbiekben újra és újra ellátogatni ide!)

Tehetségmentorokat és -mentoráltakat keres a HÖOK

2021. szeptember 29.

A 2021/2022-es tanévben is folytatódik a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Tehetségmentor programja. A HÖOK által létrehozott hálózat összekapcsolja a tehetséggondozás szereplőit - a felsőoktatási intézményeket és azok tehetséggondozási programjait, az OTDK-t, a kari TDK-kat, szakkollégiumokat - az elsőéves hallgatókkal. A kortárssegítésen alapuló rendszerben a tehetséges hallgatók szakmai előmenetelét a jövőben az oktatók és a tudományos munkatársak mellett Tehetségmentorok is segítik.

Indul az egyetemi focibajnokság! Jó levegő, jó meccsek! Hajrá mindenki!

2021. szeptember 29.

A Miskolci Egyetem Sportközpont és Sportiroda, illetve a MEAFC ebben a tanulmányi félévben is megrendezi a már hagyománynak számító Szabadtéri Kispályás Labdarúgó Bajnokságot. A bajnokságban a Miskolci Egyetem nappali és levelezős hallgatói, vagy főállású dolgozói vehetnek részt.

A Miskolci Egyetem finanszírozási szerződése rendben, feladat és munka lesz bőven

2021. szeptember 29.

Teltház várta Prof. Dr. Horváth Zita rektor előadását az összdolgozói értekezleten az I. előadóban, ahol a közeljövő feladatairól és az intézmény fejlesztéseiről beszélt. Hét elején ugyanis aláírták az egyetem finanszírozási szerződését.

Elhunyt Prof. Dr. Tisza Miklós

2021. szeptember 29.

Életének 73. évében elhunyt Prof. Dr. Tisza Miklós a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karának Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézetének professzor emeritusa.