Az Alapítvány és az Egyetem közösen alakítják ki az új SZMR-t

2021. május 10.

Az Országgyűlés április 27-i ülése során elfogadott törvény értelmében az Universitas Miskolcinensis Alapítvány gyakorolja a Miskolci Egyetem tulajdonosi és fenntartói jogait. Ez az új helyzet új Szervezeti és Működési Rendet kíván meg, amit több körös egyeztetés során, közösen alakít ki az Alapítvány kuratóriuma, illetve az Egyetem vezetése. A tárgyalások a Rektorátus legutóbbi, 2021. május 6-i ülésén folytatódtak.

Laptopokat kaptak az első évfolyamos anyagmérnök hallgatók

2021. május 7.

Laptopokat adott át az első évfolyamos anyagmérnök alapszakos hallgatóinak a Műszaki Anyagtudományi Kar vezetése, hogy ezzel is segítse tanulmányaikat, szakmai előmenetelüket.

Nemzetközi siker a miskolci geofizikus hallgatóktól

2021. május 7.

A Műszaki Földtudományi Kar csapata harmadik helyezést ért el a „European Association of Geoscientists and Engineers” (EAGE) által szervezett online földtudományi kvízen (EAGE Student Chapters’ Geo-Quiz 2021).

Nemsokára rá sem ismerünk az egyetemi Könyvtárra: csaknem tízmilliárd forintból új funkciókkal kibővülve újul meg

2021. május 5.

Tudományos Adatelemző Módszertani Központ és Levéltári Nyílt Kutatási Adatforrástár építését kezdik meg rövidesen az egyetemvárosban. A Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat értelmében várhatóan 2023-ig a campusra költözik a Magyar Nemzeti Levéltár Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltára, új funkciót is adva az egyetem Központi Könyvtár és Levéltárának.

FOLYTATÓDÓTT AZ INNOVATÍV EGYETEM-INNOVATÍV VÁLLALKOZÁSOK RENDEZVÉNYSOROZAT

2021. április 30.

Online folytatódott az „INNOVATÍV EGYETEM - INNOVATÍV VÁLLALKOZÁSOK II.” egyetemi rendezvénysorozat 2021. április 29-én, csütörtökön. A Miskolci Egyetem részéről Prof. Dr. Horváth Zita, rektor köszöntötte a megszólalókat és az érdeklődőket, majd Bihall Tamás a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke nyitotta meg az eseményt.

NEM LESZ HOSSZABB A TANÉV A MISKOLCI EGYETEMEN

2021. április 30.

A 2021. április 28-i Magyar Közlönyben megjelent, a tanév meghosszabbítására lehetőséget adó kormányrendelet kapcsán tanácskoztak a Karok dékánjai, a Bartók Béla Zeneművészeti Intézet igazgatója a Hallgatói Önkormányzat, illetve a Doktoranduszi Hallgatói Önkormányzat képviselői, akik arra a közös döntésre jutottak, hogy a Miskolci Egyetemen nem indokolt a 2020/2021-es tanév meghosszabbítása. A kérdés tekintetében a felek azonos véleményt képviseltek.

MFK Challenge Tour

2021. április 29.

Az MFK Challenge Tour idei, az Újrahasznosítás Világnapja alkalmából rendezett online eseményén a téma a szelektív gyűjtés fontossága és az újrahasznosítás volt.

PostCovid légzésrehabilitáció

2021. április 29.

A postcovid pulmonális szövődmény igen súlyos tüneteket produkálhat. Az Egészségügyi Kar honlapján elérhetők az aktuális és érvényes légzéstechnikai szakmai protokollok, valamint a légzőtorna gyakorlatok oktatófilmjei a Magyar Gyógytornász Társaság ajánlásával.

Örömöt és könnyet is hozott a távirat, ami most elbúcsúzott. STOP.

2021. április 29.

A Magyar Posta és a Miskolci Egyetem közös akcióval búcsúzik a távirat szolgáltatástól. A vállalat és az oktatási intézmény közösen csaknem 100 darab táviratot adott fel a három legfőbb közjogi méltóságnak, fenntartó minisztériumoknak, társintézményeknek, egyetemeknek, főiskoláknak, és kiemelt üzleti partnereknek, így tisztelegve a távirat hétköznapi kommunikációban betöltött szerepe előtt.

Eredményesen szerepeltek egyetemünk hallgatói az OTDK különböző szekcióiban

2021. április 28.

Szépen szerepeltek hallgatóink a XXXV. Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK), 8 szekcióban összesen 65 dolgozattal 64 hallgatónk ért el helyezést, vagy kapott különdíjat: I. helyezett lett 8 dolgozat, II. helyezett 23 dolgozat, III. helyezett 10 dolgozat, különdíjat ill. jutalmat pedig 26 dolgozat kapott.