Hírek

Ingyenes Open GIS Középiskolás Akadémia indul térinformatika iránt érdeklődő középiskolások számára

2021. március 18.

Érdekel a térinformatika világa? Szeretnél megismerni térinformatikai szoftvereket? Szeretnéd megtanulni, hogyan gyűjts adatokat, készíts területi elemzéseket és tematikus térképeket? Jelentkezz az Open GIS Középiskolás Akadémia ingyenes képzésére!

Nyelvi képzési ösztöndíjra pályázhatnak egyetemünk hallgatói

2021. március 17.

Az ösztöndíjra azok a hallgatók pályázhatnak, akik 2019-ben a Miskolci Egyetem Idegennyelvi Oktatási Központja középiskolások részére szervezett nyelvi tanfolyamán részt vettek, azt sikeresen teljesítették, majd ezt követően a Miskolci Egyetem hallgatóivá váltak.

Magas rangú állami elismerésben részesültek egyetemünk polgárai

2021. március 16.

Magyarország köztársasági elnöke a nemzeti ünnep, március 15. alkalmából a miniszterelnök előterjesztésére kitüntetéseket adományozott a Miskolci Egyetem hét jelenlegi és egy korábbi oktatójának:

Egyetemünk újra felkerült a Quacquarelli Symonds nemzetközi szaktudományterületi listájára

2021. március 16.

Nyilvánosságra hozta a Quacquarelli Symonds (QS) a 2021-es nemzetközi szaktudományterületi listáját, amelyre 2020-at követően immár második alkalommal került fel a Miskolci Egyetem a Gépészmérnöki, repüléstechnikai mérnöki, gyártástudomány (451-500 helyezés) szakterülettel.

Rádiótól igazolt új kommunikációs vezetőt a Miskolci Egyetem

2021. március 8.

Legutóbb a budapesti Trend Fm, korábban az InfoRádió szerkesztő-műsorvezetője, Szűcs Péter irányítja 2021. március 1-től az intézmény kommunikációs csapatát. Miután a neve megegyezik az egyetem rektorhelyettesével, egy M. előtaggal különbözteti meg magát a nyilvánosság előtt.

Megvannak az első végzősök egyetemünk kihelyezett képzésein

2021. március 5.

Hosszas szakmai előkészítő munka után 2017-ben indulhattak el a Miskolci Egyetem kihelyezett képzései Ózdon és Sátoraljaújhelyen. Az elindított szakokon idén januárban összesen 15 fő tehetett záróvizsgát.

Az Avalon Nemzetközi Iskolában is teljesíthetik szakmai gyakorlatukat a Miskolci Egyetemen végző leendő tanárok

2021. március 4.

A brit oktatási modellt ismerhetik meg behatóan azok a tanárképzős egyetemisták, akik az első vidéki, a Cambridge International által akkreditált magániskolát, az Avalon International School-t választják szakmai gyakorlatuk helyszínéül.

KÓTA-díjjal ismerték el prof. dr. Sándor Zoltán karnagyi munkáját

2021. február 24.

A Magyar Kórusok és Népzenei Együttesek Szövetségének KÓTA-díját kapta karnagy kategóriában dr. Sándor Zoltán, a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének egyetemi tanára, karvezetője. Az indoklás szerint a karnagy az itthon és külföldön rendszeresen tartott mesterkurzusaival érdemelte ki a rangos szakmai elismerést.

Egyetemünk kapcsolódik az Igazságügyi Minisztérium áldozatsegítő programjához

2021. február 23.

Az egyetemi oktatás, kutatás és gyakorlati képzés fejlesztése, valamint a hallgatók igazságügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gyakorlati ismereteinek bővítése érdekében a Miskolci Egyetem együttműködési megállapodást kötött az Igazságügyi Minisztériummal.

A Miskolci Egyetem is hozzájárul a levegőminőség javításához

2021. február 18.

A Miskolci Egyetem, Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata és a MIKOM közösen vesz részt a HungAIRy LIFE IP „Levegőminőség javítása 8 régióban a levegőminőségi tervek végrehajtásának elősegítésével” című projektben. Ennek egyik fontos eleme a miskolci szállópor monitoring hálózat létrehozása, amelynek 2 éves előkészítés után elkezdődött a telepítése.