Budapesten is népszerű volt a Miskolci Egyetem standja

2017. január 25.

Idén is felépült a Miskolci Egyetem impozáns főépületének kicsinyített mása Budapesten, a 2017-ben immár 17. alkalommal megrendezett Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon, amelyen mintegy 30 fős delegáció képviselte Északkelet-Magyarország elsőszámú tudásközpontját, vezető felsőoktatási intézményét.

Fókuszban a gravitációs hullámok - rendhagyó fizikaórán ismerkedhetünk meg velük

2017. január 25.

Középiskolai diákoknak és tanároknak szervez rendhagyó fizikaórát "Az elmúlt év tudományos szenzációja: a gravitációs hullámok felfedezése" címmel a Miskolci Egyetem Fizikai Intézete és az Eötvös Loránd Fizikai Társulat (ELFT) Borsod-Abaúj-Zemplén megyei csoportja.

Félmilliós pénzjutalom jár a legkreatívabb pályázónak

2017. január 18.

„Pénzügyek felsőfokon – Légy kreatív!” címmel pályázatot hirdet a Miskolci Egyetem és a Magyar Nemzeti Bank a magyar fogyasztók pénzügyi kultúrájának és pénzügyi tudatosságának fejlesztése érdekében.

Szociális munka alapszakot indít az egyetem Sárospatakon

2017. január 16.

A Miskolci Egyetem és a Sárospataki Református Teológiai Akadémia közös képzésként az országban egyedülálló, keresztyén gyökerekre építő szociális munka alapszakot indít 2017 szeptemberében Sárospatakon.

Pénzdíjas pályázat Magyarország, a közép-európai térség és az Európai Unió témakörében

2017. január 6.

2017. február 28-ig várják az egyetemi és főiskolai hallgatók pályaműveit a "Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban" című pályázatra a pályázat kiírói, az Országgyűlés elnöke, a Miniszterelnökséget vezető miniszter és az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője.

Még mindig lehet csatlakozni a Fizika tantárgyból meghirdetett egyetemi előkészítő kurzusra

2017. január 6.

Ingyenes előkészítő oktatást tart a Miskolci Egyetem Fizikai Tanszéke azon 11. vagy 12. osztályos középiskolai diákok részére, akik fizikából szeretnének érettségizni, illetve egyetemi vagy főiskolai tanulmányaik során fizikát fognak tanulni. A 2016 szeptemberében indított kurzusok hétfőnként 16 órától 18 óráig az A/1-es épület legfelső emeletén, a Fizikai Tanszék 334-es számú bemutató termében zajlanak.

Matekból is indul ingyenes érettségi felkészítő

2017. január 6.

2017. január 12. és április 20. között Matematika tárgyból is ingyenes érettségi felkészítő indul a Miskolci Egyetemen. Az első foglalkozást 2017. január 12-én (csütörtökön) 16:00 órai kezdettel tartják a IV-es előadóban (A/1. épület magasföldszint 1-2. ajtó).

Idén is koncerttel ünnepelték a Karácsonyt az egyetemen

2016. december 17.

2016. december 12-én az egyetem Díszaulájában rendezték meg a már hagyományos Karácsonyi Hangversenyt. A Bartók Béla Zeneművészeti Intézet közreműködésével megvalósuló koncerten többek között Csajkovszkij, Sosztakovics, Händel és Chopin művei csendültek fel.

Újra az egyetemen ünnepelték a Karácsony a gyermekvárosi gyerekek

2016. december 15.

2016. december 14-én ismét együtt örülhettünk a gyermekvárosi gyerekekkel a Karácsony eljövetelének: az egyetem meghívására ezen a napon karácsonyi ünnepségen vehettek részt a Miskolci Egyetem üveg előcsarnokában a miskolci Gyermekváros kis lakói ill. kísérőik.

Érettségi előkészítő indul a BTK-n

2016. december 14.

2017-ben is folytatódik a Bölcsészettudományi Kar immár hagyományos programsorozata, melynek célja, hogy a kar hatékonyan járuljon hozzá leendő hallgatói sikeres felvételijéhez. Az emelt szintű érettségi vizsga tematikájához kapcsolódó előadásokat, foglalkozásokat a BTK Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetének, Történettudományi Intézetének, illetve Szociológiai Intézetének oktatói tartják. Az események továbbra is ingyenesek, szabadon látogathatók.