Együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem és a DIFI-CAD Kft.

2015. szeptember 3.

Együttműködési megállapodást kötött a Miskolci Egyetem és a DIFI-CAD Kft. 2015. szeptember 3-án. A gépészeti berendezések tervezésével és gyártásával, gyártórendszerek kialakításával, különleges hajtóművek fejlesztésével és kutatásával foglalkozó cég profilja jól illeszkedik az egyetemen folyó oktatáshoz illetve kutatáshoz.

Szépkorúak Akadémiája 7.

2015. szeptember 1.

A Miskolci Egyetem és a MINŐIES Alapítvány Szépkorúak Akadémiája 7. címmel 2015. szeptember 11. és 2016. május 31. között immár hetedik alkalommal előadássorozatot tervez. A Miskolci Egyetem nyolc Karának és Intézetének diszciplínáit kínáljuk az 50 év feletti, legalább érettségivel rendelkező, tanulni vágyó érdeklődők számára.

Átadták a rubin, vas, gyémánt- és aranyokleveleket

2015. augusztus 28.

2015. augusztus 28-án ünnepi szenátusülésen adták át a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi és Műszaki Anyagtudományi Karának jogelődjein végzett bánya- és kohómérnököknek a rubin, vas, gyémánt- és aranyokleveleket.

MEGÉRKEZTEK A GÓLYÁK

2015. augusztus 25.

2015. augusztus 23-án megérkeztek egyetemünkre az idén felvett elsős hallgatók, és megkezdődött a számukra meghirdetett Gólyatábor.

Két oktatónk is kitüntetést kapott augusztus 20. alkalmából

2015. augusztus 24.

A nemzeti ünnep alkalmából 2015. augusztus 19-én a Pesti Vigadó dísztermében tartott ünnepségen egyetemünk két oktatója is kitüntetésben részesült. Prof. Dr. Gácsi Zoltán egyetemi tanár, az MTA doktora, a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Karának intézetigazgatója kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült, Dr. Tóthné Dr. Szita Klára, a Miskolci Egyetem egyetemi tanára pedig a Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehette át magas színvonalú munkájáért.

Kihelyezett képzést tervez indítani a Miskolci Egyetem Sátoraljaújhelyen

2015. augusztus 10.

2015. augusztus 7-én a Miskolci Egyetem rektora szándéknyilatkozatot írt alá Szamosvölgyi Péterrel, a város polgármesterével az egyetem Sátoraljaújhelyen indítani tervezett kihelyezett képzéséről.

Még mindig töretlen a sajtó érdeklődése a kínai szuperszámítógépes világversenyen ”First Prize” díjat nyert informatikus hallgatóink iránt

2015. július 22.

Bár már két hónap is eltelt a verseny óta, a világ legrangosabb szuperszámítógép-versenyére egyetlen európai csapatként kijutó, majd ott ”First Prize” díjat nyert informatikusaink újra és újra bekerülnek a médiába.

Kínai delegáció járt az egyetemen

2015. július 20.

2015. július 16-án a Magyar Gépjárműipari Innovációs Konzorcium tagjaival folytatott tárgyalások részeként egyetemünk vendége volt egy 9 tagú kínai delegáció, amelyet Lyu Chao, a kínai TANHAS Group (Tianjin) igazgatótanácsának elnöke vezetett. A vendégeket Prof. Dr. Kékesi Tamás tudományos és nemzetközi rektorhelyettes fogadta, majd Xiaoyuaan Zhu igazgató asszony az egyetem Konfuciusz Intézetét, Vadászné Prof. Dr. Bognár Gabriella intézetigazgató asszony pedig a Gépészmérnöki és Informatikai Kart, ill. annak Gép- és Terméktervezési Intézetét mutatta be. Az ezt követő kötetlen beszélgetésen a közös együttműködésről tárgyaltak a felek, majd szóba került a járműiparban, elsősorban a hajtások fejlesztésében folytatott közös kutatás néhány kérdése is.

Diáktudomány – rendhagyó könyvbemutatót tartottak a Miskolci Egyetemen

2015. július 10.

2015. június 30-án több mint 40 szerző gyűlt össze a Miskolci Egyetemen, hogy bemutasson egyetlen könyvet. A Diáktudomány című kötetet a különböző karokon tanuló hallgatók legsikeresebb tudományos dolgozataiból állítottak össze, azzal a céllal, hogy lehetőséget adjon a fiatal kutatóknak kutatási eredményeik publikálásához. A könyvbemutatón köszöntötték az egyetem az Országos Tudományos Diákkör legmagasabb kitüntetésében részesített oktatóját (prof. dr. Kékesi Tamást) és két Pro Scientia Aranyéremmel díjazott hallgatóját (Gajda Mihály (MFK) és Harangi Zoltán (MAK)) is.

Nemzetközi doktorandusz-konferenciát rendezett az ÁJK

2015. július 10.

„Via scientiae iuris” címmel nemzetközi doktorandusz-konferenciát rendezett a Miskolci Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Doktori Iskolája 2015. július 2-4. között az „ÚTON a tudomány felé – tehetséggondozás az iskolapadtól a kutatói hivatásig” TÁMOP-4.2.2.B-15/1/KONV-2015-0003 projekt „Befutó” programja keretében.