Tiszteletbeli doktorrá avatták Prof. Dr. Kocziszky Györgyöt

2015. október 9.

A kolozsvári Babes–Bolyai Tudományegyetem tiszteletbeli doktorává avatták Prof. Dr. Kocziszky Györgyöt, a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának professzorát, a kar volt dékánját.

Kitüntetéseket és köztársasági ösztöndíjakat vettek át - elkészültek a fotók

2015. október 7.

2015. szeptember 11-én Kitüntetésátadó Nyilvános Szenátusi Ülést tartottak a Miskolci Egyetemen, amely rendezvényen 32 fő egyetemi kitüntetést, az egyetem 40 hallgatója pedig köztársasági ösztöndíjat vehetett át.

Iskolaigazgatók értekeztek az egyetemen

2015. október 1.

Munkadélutánon látta vendégül a Miskolci Egyetem vezetése a térség középiskoláinak vezetőit, illetve képviselőit 2015. október 1-én. A már hagyományos találkozón az egyetem többek között bemutatta a frissen beindult duális képzéseit, az új, és a közeljövőben indítani tervezett szakjait, valamint a kutatói hivatás népszerűsítése érdekében jelenleg futó TÁMOP-projektjét.

Lezárult az Uni-Duós pályázat

2015. szeptember 29.

Befejeződött a Miskolci Egyetem és a B.-A.-Z. Megyei Területfejlesztési Ügynökség Közhasznú Nonprofit Kft. közös TÁMOP-4.1.1.F/2013 - „ELTÉRŐ UTAK A SIKERES ÉLETHEZ” c. pályázata.

Beindult a "Tudnak Valamit" c. előadássorozat

2015. szeptember 23.

A kutatói karrierpálya bemutatása, a kutatói lét vonzóvá tétele a célja a "Tudnak Valamit" c. előadássorozatnak, amely 2015. szeptember 23-án indult be a Miskolci Egyetemen.

Elindultak a duális képzések a Miskolci Egyetemen

2015. szeptember 23.

A Miskolci Egyetemen 2013-ban kezdődött el a duális képzések akkreditációját és tananyagfejlesztését megalapozó projekt, amelynek eredményeként idén három karunkon összesen 9 alapképzési (BSc) szakon megkezdődhetett az oktatás. A sikeres felvételi eljárások eredményeként 2015 szeptemberében 50 elsőéves hallgató kezdete meg duális képzési formában tanulmányait a Miskolci Egyetemen.

Szorosabbra fűzi a kapcsolatot az egyetem a Magyar Földtani és Geofizikai Intézettel

2015. szeptember 15.

2015. szeptember 14-én sajtótájékoztató keretében együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet. A kutatás-fejlesztés és az oktatás területén mindkét félnek már eddig is kölcsönös előnyöket jelentő kooperációt a jövőben bővebb tartalommal kívánja megtölteni a két intézmény, azzal a céllal, hogy a Miskolci Egyetem nemzetközi kutatás-fejlesztési potenciálja még tovább növekedjen a környezetbiztonsági kutatások területén.

Együttműködési megállapodást kötött a Műszaki Földtudományi Kar és Mád önkormányzata

2015. szeptember 9.

2015. szeptember 9-én együttműködési megállapodást kötött az egyetem Műszaki Földtudományi Kara és Mád község önkormányzata. Az együttműködés célja, hogy egyrészt a kar oktatói az ásványtan, a földtan, valamint a hidrogeológia területén végzett kutatásokkal, képzésekkel segítsék az önkormányzat borászati tevékenységét, másrészt az egyetem hallgatóinak lehetőségük nyíljon arra, hogy gyakorlaton vegyenek részt az önkormányzatnál és bekapcsolódjanak a különböző kutatásokba.

Beindult a duális képzés a Műszaki Anyagtudományi Karon

2015. szeptember 9.

A Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kara ez év szeptemberében először indítja DUÁLIS Járműipari öntészeti szakirányos anyagmérnök alapképzését. A duális képzésre felvételt nyert hallgatók 2015. szeptember 7-én ünnepélyes keretek között írták alá szerződéseiket a számukra gyakorlati jártasságot biztosító duális képző vállalatokkal.

Egyetemi színházbérlet

2015. szeptember 8.

A korábbi évekhez hasonlóan a Miskolci Nemzeti Színház a 2015/2016-os évadban is egy teljes bérletsorozatot indít a Miskolci Egyetem részére, „izgalmas évad, izgalmas előadásaival” várja ezúttal is a színházkedvelőket. Bérletigényeivel a Hallgatói Központ A/1. mfsz. 7-es iroda munkatársaihoz lehet fordulni.