Hatalmas az összefogás a selmeci örökség jegyében

2023. március 29.

Az alumni és a jelenlegi hallgatókat is adománygyűjtésre ösztönzik a Miskolci Egyetem és a Soproni Egyetem oktatói és hallgatói a selmecbányai tűzvészben megsemmisült tudománytörténeti emlékek helyreállítása érdekében.

Motivációra épülő egyensúlyra törekednek – 2. rész

2023. március 29.

Oktatnak, kutatnak, a tudományos életben is jelentős eredményeket érnek el, valamint hozzájárulnak a Miskolci Egyetem mindennapi munkájához. Vezetnek – de őket ki vezette a karrierjük során? Az Észak-Magyarország című napilap Nők és Férfiak magazinjában jelent meg a Miskolci Egyetem női vezetőiről egy összefoglaló cikk, melyet részletekben adunk közre. A második részben Dr. Kovács Helga, Baranyai Krisztina és Simon Nóra gondolatait olvashatjuk.

Légy Te a Fenntarthatóság Nagykövete! – pályázati felhívás egyetemistáknak és középiskolásoknak

2023. március 28.

A fenntartható egyetem témakörében pályázatot ír ki egyetemisták és középiskolások számára a Miskolci Egyetem és a fenntartó Universitas Miskolcinensis Alapítvány. A felhívás az idén először megrendezendő Miskolc Campus Forum Green and Smart rendezvényhez kapcsolódik.

Motivációra épülő egyensúlyra törekednek – 1. rész

2023. március 27.

Oktatnak, kutatnak, a tudományos életben is jelentős eredményeket érnek el, valamint hozzájárulnak a Miskolci Egyetem mindennapi munkájához. Vezetnek – de őket ki vezette a karrierjük során? Az Észak-Magyarország című napilap Nők és Férfiak magazinjában jelent meg a Miskolci Egyetem női vezetőiről egy összefoglaló cikk, melyet részletekben adunk közre. Az első részben Dr. Lipták Katalin, Dr. Rucska Andrea, Prof. Dr. Jacsó Judit és Ligetvári Éva gondolatait olvashatjuk.

1 perc ME: Csodájára jártak - Van új a nap alatt - „Ha Selmec hív”

2023. március 27.

Csúcstechnológiás robotot mutattak be az egészségügyi szakemberek a Miskolci Egyetemen. – A FINTELLIGENCE konferencián a fogyasztóvédelem kérdései és a pénzügyi bizalmi kérdések is napirendre kerültek. - Adománygyűjtést indított a selmecbányai tűzvész kárainak helyreállításáért a Miskolci Egyetem és a Soproni Egyetem.

Tudásbázis, kutatói háttér, magasan képzett munkaerő a vállalkozásoknak

2023. március 27.

A vállalkozások tudásbázisra, kreatív kutatói háttértámogatásra találnak a Miskolci Egyetemen – hangzott el a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezete közgyűlésén, amelyen megújította együttműködési megállapodását a testület a régió legnagyobb tudásbázisát kínáló universitassal.

„Ha Selmec hív, mi ott leszünk!”

2023. március 24.

Biztonság a pénzügyi térben (videóval frissítve)

2023. március 23.

A pénzügyi tudatosság, a fogyasztóvédelem kérdései a világhálón, valamint a pénzügyi világ bizalmi kérdései is napirendre kerültek a Miskolci Egyetem Pénzügyi és Számviteli Intézete FINTELLIGENCE Pénzügyi Kultúra Nemzetközi Tudományos Konferenciáján.

Robotsebészet – A jövő technológiája már elérhető közelségben

2023. március 23.

A Da Vinci robotsebészeti rendszer a minimálisan invazív sebészeti technikák legmagasabb szintjét képviseli. A csúcstechnológiás robotot a Miskolci Egyetemen mutatták be egészségügyi szakemberek.