Hírek

1 perc ME: Legyél a szakmád doktora! - Először, másodszor – 1%, avagy sok kicsi, sokra megy

2023. április 3.

A Miskolci Egyetem hét doktori iskolájának képzéseit online PhD nap keretében mutatták be a doktori iskolák vezetői és a doktoranduszok. – A II. Miskolci Egyetemi Tavaszi Fesztivál koncertjei között igazi különlegességek is lesznek. - A Green and Smart Campus keretében a jövő egyeteme épül a közösségi terek fejlesztésével, az egyetem átfogó digitalizációjával.

Nem csak az akadémiai pályán lehet hasznos a PhD – PhD nap: Földtudományi Doktori Iskola

2023. április 3.

Nem csak az új dolgok létrehozásában van a kihívás, hanem abban is, amikor a doktorandusz valamit lerombol, és abban kell meglátnia a lehetőséget.

Kívül-belül uniós büntetőjog

2023. április 3.

Az Európai Unió pénzügyi érdekeit érintő bűncselekmények külső, belső és büntetőjogi vizsgálata címmel megjelent kötetet mutatták be a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar, valamint az Európai és a Nemzetközi Büntetőjogi Kutatóközpont szervezésében a Miskolci Egyetemen.

Személyi változás az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriumában

2023. március 31.

Személyi kérdésekről is döntött a Miskolci Egyetem fenntartója, az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma március 31-én tartott ülésén. A testület elnökévé Fükő Lászlót, a kuratórium korábbi tagját választották.

Doktori iskolák napja: részletek a Miskolci Egyetem YouTube-csatornáján

2023. március 31.

A Miskolci Egyetem doktori képzéseit PhD nap keretében mutatta be március 31-én. Az előadások az egyetem YouTube-csatornáján visszanézhetőek!

Visszaszámlálás indul: jövő héten kezdődik a Miskolci Egyetemi Tavaszi Fesztivál

2023. március 30.

Nyitóhangverseny Miklósa Erika Kossuth- és Liszt-díjas operaénekessel; vendégfellépők Spanyolországból, Németországból, Szingapúrból, Szlovákiából; nyilvános diplomahangverseny a Miskolci Szimfonikus Zenekarral… Csupán néhány programelem az április 4-én útjára induló, másfél hónapon át tartó II. Miskolci Egyetemi Tavaszi Fesztivál kínálatából. A program döntő része ingyenesen látogatható, a fizetős előadásokra a helyszínen lehet jegyet vásárolni a kezdés előtt.

Miskolci bronz a jégkorong MEFOB-ról

2023. március 30.

Kilenc felsőoktatási intézmény tizenkét csapatának részvételével rendezték meg az Óbudai Jégcsarnokban a 3×3-as jégkorong Magyar Egyetemi Főiskolai Bajnokságot (MEFOB) március 25-én, amelyen a Miskolci Egyetem gárdája az előkelő harmadik helyet harcolta ki.

Újakat a fedélzetre! – lehet csatlakozni az MCC Egyetemi Programjához

2023. március 30.

Újra nyitott a lehetőség a Miskolci Egyetem hallgatói előtt, hogy csatlakozzanak a Mathius Corvinus Collegium (MCC) egyetemi programjához.

Motivációra épülő egyensúlyra törekednek – 3. rész

2023. március 30.

Oktatnak, kutatnak, a tudományos életben is jelentős eredményeket érnek el, valamint hozzájárulnak a Miskolci Egyetem mindennapi munkájához. Vezetnek – de őket ki vezette a karrierjük során? Az Észak-Magyarország című napilap Nők és Férfiak magazinjában jelent meg a Miskolci Egyetem női vezetőiről egy összefoglaló cikk, melyet részletekben adunk közre. A harmadik részben Dr. Kecskés Judit és dr. Mádainé Dr. Üveges Valéria gondolatait olvashatják.

Slow city, slow living, slow tourism (videóval frissítve)

2023. március 29.

A „slow” szemlélet, a közösség által felhalmozott tapasztalatok, az ember és a környezet kapcsolatának újbóli felfedezésére épülő kistérségi fejlesztés, a fenntarthatóság és a társadalmi innovációk gyakorlata állt a Gazdaságtudományi Karon zajló Tématerületi Kiválósági Program Creative Region III. részprojekt március 28-án megrendezett szakmai konferenciájának középpontjában.