„Bronzos” gépész a tollaslabda MEFOB-on

2022. november 21.

A MEAFC színeit képviselő, a Miskolci Egyetemen tanuló Muzsnay Kinga bronzérmet nyert a november 19-én, Cegléden megrendezett tollaslabda Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB).

A Kolozsvár-Miskolc jogász „gyorson”

2022. november 21.

Többéves hagyományra tekint vissza a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Kara és a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara közötti sokoldalú szakmai kapcsolat.

A Miskolci Egyetem tökéletes helyszíne lesz a vízilabda Európa-bajnokságnak

2022. november 18.

2023-ban Miskolc Vízilabda és Tollaslabda Európai Egyetemi Bajnokságnak ad otthont, míg 2024-ben Játékokat rendez. Az egyeztetéseket követően most helyszínbejárásra érkeztek Miskolcra az Európai Egyetemi Sportszövetség delegáltjai.

„High-end” technika segíti az oktatást és a kutatást

2022. november 18.

Az oktatás és kutatás céljait szolgáló precíziós fröccsöntőgéppel lett gazdagabb a Miskolci Egyetem Kerámia- és Polimermérnöki Intézetéhez tartozó Polimer Alkalmazástechnikai Centrum eszközparkja. A ’high-end’ kategóriát képviselő gép a Fanuc Hungary Kft.-vel kötött haszonkölcsön megállapodásnak köszönhetően érkezett.

Egy nap füstmentesen!

2022. november 17.

Magyarországon a becslések szerint majdnem minden harmadik ember dohányzik. Bár az elmúlt másfél évtizedben szemmel láthatóan csökkent a hazai dohányosok száma, még mindig magasabb az arányuk, mint a nyugat-európai országokban. A magyar férfiak 27 százaléka, a nők 20 százaléka dohányzik naponta, és 10-12 százalék passzív dohányos. A füstmentes világnap kapcsán egy szakértővel, Dr. Felszeghi Sára egyetemi docenssel beszélgettünk.

Európai Egyetemi Tollaslabda Bajnokság Miskolcon

2022. november 17.

Helyszíni bejárást és sportszakmai egyeztetést tartottak november 16-án, szerdán Miskolcon, ahol 2023-ban Európai Egyetemi Tollaslabda Bajnokságot rendeznek. Az esemény egyfajta felvezetése lesz a 2024-ben Miskolcon és Debrecenben megrendezendő Európai Egyetemi Játékoknak.

Innovatív megoldások a nyersanyagválság kezelésére - nemzetközi képzés a Miskolci Egyetemen

2022. november 17.

Nemzetközi minősítést kapott a Miskolci Egyetem, a Zágrábi Egyetem, a Wrocławi Tudományos és Technológiai Egyetem és a svéd Luleai Technológiai Egyetem, valamint ipari partnerek és kutatóintézetek bevonásával kidolgozott földtudományi mesterképzési szak az Európai Innovációs és Technológiai Intézettől. A minősített képzést a Brüsszelben jelenleg zajló Nyersanyag Hete (Raw Materials Week) rendezvényén jelentették be.

Zeneművész növendékek adtak hangversenyt a Zenepalota Bartók termében

2022. november 17.

Hangversenyen mutatkoztak be a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Karának növendékei a Zenepalota Bartók termében november 15-én. Az esten valamennyi zeneművészeti tanszak bemutatkozott.

1 perc ME: minőségi szakemberek, jó példa - jó gyakorlat, francia vendégprofesszor

2022. november 17.

Minőségi szakemberek, jó példa, jó gyakorlat, francia vendégprofesszor – 1 percben a Miskolci Egyetem történéseiről.

Védelem és vád hallgatók tolmácsolásában

2022. november 16.

Jubileumi perbeszéd versenyt rendez a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara. Huszadik éve szervez a Bűnügyi Tudományok Intézete a felsőbb éves hallgatóknak megmérettetést vád és védőbeszédekben.