Újra a Miskolci Egyetemről rajtoltak a Barátság Maraton versenyzői

2022. október 24.

A Miskolci Egyetem adott otthont a 21. Miskolci Barátság Maraton Futófesztivál versenyközpontjának, és a 5,2 kilométeres körpálya jelentős része az Egyetemváros területén haladt az elmúlt hétvégén. A Miskolci Egyetemet a MEAFC csapata képviselte a nemzetközi futófesztiválon.

50 ország csaknem 400 diákja tanul idén a Miskolci Egyetemen

2022. október 24.

Welcome Dayen köszöntötték az új szemeszterre visszatért több száz külföldi hallgatót a Miskolci Egyetemen.

Történelmi lecke 1956 egyetemi ifjúságáról – egy szemtanú visszaemlékezése

2022. október 22.

Elsőéves gépész hallgató volt 1956-ban a Nehézipari Műszaki Egyetemen dr. Deák László, aki az események sűrűjében, a Diákparlament tagjaként élte át az októberi forradalom napjait. A ma 85 éves, Münchenben élő mérnök, kísérleti fizikus és feltaláló a Miskolci Egyetem idei ünnepségét követően beszélt a sorsfordító történelmi pillanatokról.

Tudományos vetélkedő a Földünkért – általános iskolások kalandoztak a Miskolci Egyetemen (Videóval frissítve!)

2022. október 21.

A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi, valamint Anyag- és Vegyészmérnöki Kara izgalmas tudományos kalandtúrára invitálta a felső tagozatos általános iskolásokat a környezetvédelem, fenntarthatóság, földtudományok és anyagtudományok rejtelmeibe, a Földünkért világnap alkalmából.

Szenvedély és lelkesedés a globális kompetenciák kiépítésére

2022. október 20.

Két egymástól távoli, egzotikusnak tűnő kultúrát kapcsol össze a Miskolci Egyetem és a malajziai Sunway Egyetem a jövőben. A hallgatói és az oktatói mobilitás segítése, a közös kutatás egyaránt célja az együttműködésnek.

A jordán konzul is a Miskolci Egyetemet ajánlja

2022. október 20.

Az új szemeszterre visszatért külföldi hallgatókat Welcome Day, a magyar hallgatókat az Erasmus programot bemutató élménynap várta a campuson, ahol a tiszteletbeli jordán konzul a Miskolci Egyetem oktatási színvonalát méltatta.

Egyetemünk 1956-os forradalmáraira emlékeztünk

2022. október 19.

Egyetemünk miskolci megtelepedése óta különleges szerepet tölt be a város és a régió életében. Szellemi közösségként tevékeny résztvevője azoknak a sorsfordító történelmi pillanatoknak is, mint az 1956-os forradalom és szabadságharc. Az évfordulón egyetemista hőseire emlékeztünk.

1 perc ME: fenntartható gazdaság, 30 milliós támogatás, Welcome Day

2022. október 18.

Nemzetközi konferencia a fenntarthatóságról, 30 milliós támogatás, Welcome Day – 1 percben a Miskolci Egyetem történéseiről.

Élelmezési világnap – Élelmiszergyűjtés a Miskolci Egyetemen

2022. október 18.

Idén ősszel az Élelmezési világnaphoz kapcsolódóan ismét élelmiszergyűjtést szervez a Miskolci Egyetem és a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezete október 17. és 19. között.

Mérlegen a kihívások – most a fenntarthatóság

2022. október 18.

A közgazgazdaságtan társadalmi és műszaki kapcsolódási pontjai is terítékre kerültek a Gazdaságtudományi Kar szervezésében 12. alkalommal megrendezett Mérleg és kihívások című konferencián, amelynek hívószava idén a fenntarthatóság volt.