A felvételi változások kedveznek a Miskolci Egyetemre jelentkezőknek

2022. szeptember 30.

Nem határoz meg minimumpontszámot a Miskolci Egyetem a 2023-as és 2024-es felsőoktatási felvételi eljárásokban. Továbbra is kötelező követelmény marad az emelt szintű érettségi vizsga a jogász osztatlan képzésre, az anglisztika és germanisztika alapképzésekre, illetve az angol és német osztatlan tanári képzésre jelentkezők számára. 2024-től a felvételi eljárás során a szakonként elfogadott érettségi vizsgatárgyak köre és szintje módosul. Valamint egyetemi szinten egységesített intézményipont-kategóriákat vezetnek be, az egyes karok esetében pedig speciális intézményi pontkategóriákat is megállapítanak.

Digitális tudást mindenkinek!

2022. szeptember 30.

A digitális oktatás módszertanának fejlesztésére, a gyakorlati oktatást segítő digitális infrastruktúra korszerűsítésére, valamint az információtechnológia használatához kapcsolódó hallgatói és oktatói készségek megalapozására közel 3,5 milliárd forintot nyert a Miskolci Egyetem a Széchenyi Terv Plusz pályázatán. A „DigitALL – Az oktatás digitális átalakítása a Miskolci Egyetemen” című projekt célja egy olyan komplex digitális ökoszisztéma kialakítása, amely a képzési tevékenység innovatív támogatásán túl hozzájárul ahhoz is, hogy a diákok gyakorlati tudása még inkább illeszkedjen a munkaerőpiaci elvárásokhoz – hangzott el a program nyitórendezvényén pénteken.

Állatvédelmi szakjogász – egyedülálló képzés a Miskolci Egyetemen

2022. szeptember 30.

Hiánypótló, az országban egyedülálló állatvédelmi szakjogászképzést indított a Miskolci Egyetem együttműködésben az Állatorvostudományi Egyetemmel. A miskolci Állam- és Jogtudományi Kar posztgraduális kurzusára jelentkezők betekintést nyerhetnek az állatvédelmi jog és a hozzá kapcsolódó tudományterületekbe. Az Állatorvostudományi Egyetem hozzáadott értékeként pedig a szakterület állatorvosi, pszichológiai, kommunikációs, gazdasági, szociológiai és antropológiai vonatkozásait is megismerhetik a hallgatók.

Szívünk Napja: a Miskolci Egyetem szívén viseli az életmódváltás népszerűsítését

2022. szeptember 28.

A Szív Világszövetsége kezdeményezésére 2000 óta a világon mindenütt egyszerre rendezik meg a Szívünk Napját, hogy a figyelmet a szív és érrendszeri megbetegedések kiemelkedő gyakoriságára, a mindennapi életben is megvalósítható megelőzési módszereire irányítsák. Ehhez a kezdeményezéshez csatlakozott a Miskolci Egyetem is.

Biztos állás már hallgatóként? Legyél te is Klebelsberg-ösztöndíjas!

2022. szeptember 28.

Fix havi jövedelem már egyetemistaként és garantált állás a diploma megszerzése után – ezt kínálja a pedagógus hallgatóknak a Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Program.

A Miskolci Egyetemen összeegyeztethető a sport és a tanulás – Élsportolói Mentorprogram

2022. szeptember 28.

Sportösztöndíj, mentor, kedvezményes tanulmányi rend, vagy testnevelés tantárgy alóli felmentés – döntsd el te, mi könnyítené meg leginkább a hétköznapjaidat!

Mester Soma a legjobb 8 között

2022. szeptember 27.

A Miskolci Egyetem hallgatója a legjobb 8 között folytatja a FISU Küzdősportok Egyetemi Világkupát.

'Női vezető' díjat nyerhet egy nemzetközi versenyben Dr. Hartai Éva! Szavazzunk!

2022. szeptember 27.

’Woman Leadership Award’ díjra jelölték a Miskolci Egyetem oktatóját, Hartai Évát, az ’ENGIE’ projektben végzett kiemelkedő munkájáért. Ahhoz pedig, hogy elnyerje ezt a díjat, mi is hozzájárulhatunk néhány kattintással!

Világnapi hangverseny a Zenepalotában

2022. szeptember 27.

A zene világnapja alkalmából hangversenyt rendez a Zenepalotában a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Kara október 3-án, hétfőn este 6 órától. A műsorban Johannes Brahms, Richard Wagner, Bartók Béla, Kodály Zoltán, Bárdos Lajos és Karai József művei szerepelnek.

Tanuljon nyelvet a Miskolci Egyetemen!

2022. szeptember 27.

Az Európa Tanács 2001-ben szeptember 26-át a Nyelvek Európai Napjává nyilvánította, amivel Európa nyelvi sokszínűségére kívánja irányítani a figyelmet.