Kihívás Napja: sportoltak, szurkoltak és főztek a Miskolci Egyetem polgárai

2022. szeptember 21.

Sportversenyek, főzés, kutyasétáltatás – immár 22. alkalommal rendezte meg a Miskolci Egyetemi Sportnapot az intézmény sportirodája, ahol az eddig megszokott sportágak mellett idén egy újdonsággal is készültek a hallgatók, oktatók és dolgozók számára.

Népszámlálásra számlálóbiztosokat keresnek

2022. szeptember 21.

Magyarország történetének tizenhatodik népszámlálására idén október 1-je és november 28-a között sor kerül. Az országos összeírás sikeressége nagyban függ a számlálóbiztosok munkájától és felkészültségétől. Még lehet jelentkezni a feladat ellátására.

Magas rangú kínai vendégek fűzték szorosabbra az együttműködést

2022. szeptember 21.

A jövőbeli oktatási célokról és együttműködésről egyeztetett a Chen Kun, a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövetségének oktatási tanácsosa és Lu Xuzhong attasé a közelmúltban a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézetében Liu Jie és Dr. Kuttor Dániel igazgatók meghívására. A kínai vendégeknek tolmácsolták exc. Qi Dayu nagykövet üdvözletét és jókívánságait is Prof. Dr. Horváth Zita rektor felé.

A tudás és a munkaerőpiac találkozója

2022. szeptember 20.

Az észak-magyarországi régió legfontosabb szellemi bázisa a Miskolci Egyetem, amely a szakemberek újabb és újabb generációját adja a térségnek. A campuson megrendezett állásbörzén a tudás és az innováció találkozik, amelynek értékét a folyamatosan változó munkaerőpiac mutatja meg – hangzott el az egyetem díszaulájában megtartott állásbörze megnyitóján. A rendezvényen 34 hazai és nemzetközi cég érkezett a régióból és az ország más pontjairól.

1 perc ME: zárófogadás, fenntarthatóság, önkéntesség

2022. szeptember 20.

CineFest zárófogadás a Zenepalotában, nemzetközi konferencia a fenntarthatóság jegyében és vakvezető tanuló nevelkedik az egyetemen – 1 percben a Miskolci Egyetem történéseiről.

Mókusmentés miskolci egyetemista módra

2022. szeptember 20.

Jókat esznek, nagyokat alszanak és szépen cseperednek azok a mókusok, akiket egy miskolci egyetemista talált a kollégiumnál, szeptember 8-án. A másodéves gyógypedagógus hallgatónak és a Mályi Madármentő Állomásnak köszönhetően az állatok túl vannak a kritikus időszakon, és hamarosan visszatérhetnek a természetbe.

Gyere biciklivel, és MEghívunk egy kávéra!

2022. szeptember 19.

Idén, szeptember 22-én a Miskolci Egyetem is csatlakozik az európai autómentes naphoz, támogatva ezzel a tiszta és fenntartható közlekedés népszerűsítését.

A reformok folytatását ígéri a kitüntetett dékán

2022. szeptember 17.

„Az elismerés a személynek szól, de nagyobb részben azoknak, akik az elmúlt években, évtizedekben segítették a munkámat, illetve együtt dolgoztunk a doktorandusz évektől kezdve a mai napig. Mindannyiuknak szeretném ezt megköszönni” - mondta Dr. Siménfalvi Zoltán, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánja, aki kimagasló, példamutató tevékenységéért a Magyar Érdemrend lovagkereszt kitüntetést kapta meg idén az államalapítás ünnepén.

Válságkezelés tudományos alapokon - Fenntarthatóság és rugalmasság az újonnan megjelenő veszélyekkel szemben

2022. szeptember 16.

A fenntarthatóság helyi és globális kihívásait a legkülönbözőbb szempontok szerint vizsgáló Transzatlanti Kutatási és Fejlesztési Eszmecsere a Fenntarthatóságról (TARDIS) világprogram háromnapos tudományos nemzetközi konferenciáját a Miskolci Egyetemen rendezte meg 2022. szeptember 14-16. között. A témakört a mérnöki tudományok, a matematika, a fizika, az ökológia, a közgazdaságtan és a politikatudomány szemszögéből megközelítő találkozóra az Egyesült Államokból, Ausztriából, Írországból, Portugáliából, Horvátországból, az Egyesült Királyságból, a Vatikánból, Belgiumból, Indiából és Magyarországról érkeztek kutató szakértők.

Hozd ki magadból a maximumot! Jelentkezz a Hantos Elemér Szakkollégiumba!

2022. szeptember 16.

Szeptember 20-áig van lehetőségük a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karán tanuló fiataloknak jelentkezni a Hantos Elemér Szakkollégiumba, amely a kar kiemelkedő tehetségű hallgatóit összefogó szakmai és szellemi közösség.