A Miskolci Egyetemen: Heves megye

2022. október 6.

Heves megye mutatkozott be a Miskolci Egyetemen csütörtökön. A Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara együttműködésével megvalósult rendezvényre közel kétszáz középiskolás diák érkezett a régióból, akik a karok képzési kínálatával ismerkedhettek meg, szerezhettek személyes tapasztalatokat az intézetekben folyó oktatásról és kutatásokról.

Novemberben érkezik az Európai Egyetemi Sportszövetség küldöttsége

2022. október 6.

A 2024-es Európai Egyetemi Játékok szervezőbizottsága a napokban ülésezett a Miskolci Egyetemen. Már a „meccsre” készülnek.

Tisztelet a Hősöknek az Aradi Vértanuk Emléknapján!

2022. október 6.

A magyar nemzet gyásznapján az 1848/49-es forradalom és szabadságharc leverése után Aradon kivégzett 13 vértanúra és az aznap Pesten kivégzett gróf Batthyány Lajosra, Magyarország első független, felelős kormányának vezetőjére emlékezünk. Az aradi vésztörvényszék ítélte halálra a Széphalmon született Kazinczy Lajost is, akit a szabadságharc tizenötödik vértanújaként tartanak számon.

„A váratlan eseményekre is gondolnunk kell”

2022. október 5.

A kíváncsiság, a nyitottság és az optimizmus nélkülözhetetlen egy fiatal számára, amikor a fenntarthatóságról beszélünk - mondta az osztrák Prof. Dr. Rupert Baumgartner a Miskolci Egyetemen rendezett TARDIS világfórumon a közelmúltban.

1 PERC ME: Kutatók Éjszakája, Digit-All és állatvédelem

2022. október 5.

Ezreket vonzó minőségi programok a Kutatók Éjszakáján, digitális fejlesztésnek köszönhetően gyorsabb internet és egyedülálló állatvédelmi képzés a jogi karon – 1 percben a Miskolci Egyetem történéseiről.

Egy emberöltő tudománya előtt tiszteleg a kiállítás - videóval frissítve

2022. október 4.

Emlékülést és emlékkiállítást rendeztek Prof. Dr. Tisza Miklós halálának egyéves évfordulójának tiszteletére a Miskolci Egyetemen.

A miskolci zeneoktatás múltja is kötelez

2022. október 4.

Miskolc évszázados zenei múltja előtt is tisztelgett a hangverseny, amelyet a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Karának növendékei adtak A zene világnapja alkalmából a Zenepalotában. Az esten a kar térségi utánpótlásnevelő iskolája, a Miskolci Bartók Béla Zene- és Táncművészeti Szakgimnázium diákjai is felléptek.

A fenntarthatósági konferencia üzente: "Időbe telik a változás, meg kell érteni a lényeget"

2022. október 4.

Nincsenek eszközeink arra, hogy egy másik bolygóra menjünk, ezért fontos, hogy a fiatalok megértsék a lényeget, mondta a Miskolci Egyetemen rendezett nemzetközi konferencián Prof. Dr. Heriberto Cabezas, Miskolci Egyetem Alkalmazott Földtudományi Kutatóintézet kutatója.

Jövő nyáron tollas és vízilabda sportágakban lesz Európa szeme a Miskolci Egyetemen

2022. október 3.

Tollaslabda és vízilabda sportágakban rendezhet Egyetemi Európa-bajnokságot a Miskolci Egyetem 2023-ban. Elkezdődtek az egyeztetések a jövő nyárra tervezett nemzetközi sporteseményekről. A miskolci szervezők a két nagyszabású rendezvényről az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) meghívására tárgyaltak a közelmúltban a Szlovéniában tartott szakmai konferencián.

Ezreknek adott élményt a tudomány

2022. október 3.

A Kutatók Éjszakáján megnyílt a Miskolci Egyetem tudástárháza. Oktatók, doktoranduszok, hallgatók és önkéntesek stábja dolgozott azon, hogy a campusra kilátogatók személyesen tapasztalhassák meg a tudományos munka izgalmas és látványos oldalát. A több mint száz programot kínáló rendezvényre idén is több ezren látogattak ki az Egyetemvárosba szeptember utolsó napján.