1 perc ME: szakmai sikerek és egri fiatalok

2022. október 12.

Konferencia a hazai szénvagyonról, kiemelt figyelem a Szívünk Napja kapcsán és Egerből is Miskolcra vágynak a fiatalok – 1 percben a Miskolci Egyetem történéseiről.

Határokon átívelnek a gyümölcsöző szakmai kapcsolatok a Közép-európai Akadémián

2022. október 12.

Első tudományos konferenciáját rendezte meg a Miskolci Egyetem szervezetén belül működő Közép-európai Akadémia. Az esemény egyben az intézmény újonnan átadott központjának a megnyitója is volt.

Felvételi tájékoztató a változó szabályokról

2022. október 11.

A Miskolci Egyetem a pályaválasztási időszakban bemutató órákkal, érettségire felkészítő tanfolyamokkal is segíti a diákokat - hangzott el az Oktatási Hivatal és az egyetem közös rendezvényén, amelyen a felvételi eljárás 2023-ban és 2024-ben érvénybe lépő új szabályairól adtak tájékoztatást.

Az egészségfejlesztéssel mindenki nyer

2022. október 11.

Az aktív és egészségtudatos életmód hosszú távra szóló stratégiájának kidolgozásában számítanak az egészségfejlesztéssel foglalkozó egyetemi intézetek tapasztalataira – mondta a Miskolci Egyetem Egészségtudományi Karán megrendezett „Leisure” rekreációs konferencián az Aktív Magyarországért felelős államtitkár, Révész Máriusz. A tanácskozáson tizenkét egyetem előadói mellett a tématerület szakmai szervezetei is képviseltették magukat.

Együttműködés a Miskolci Egyetem és a Sunway Egyetem között

2022. október 11.

Ezen a héten érkezik a Miskolci Egyetemre a maláj delegáció, hogy a két intézmény aláírásával is megpecsételje együttműködését.

Kettős okleveles képzések a beregszászi Rákóczi-főiskola és a Miskolci Egyetem között

2022. október 11.

A II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola három magyarországi felsőoktatási – a miskolci, a debreceni és a nyíregyházi – intézménnyel együttműködve kettős képzést indít a 2022/2023-as tanévtől. A megállapodásokat október 7-én írták alá.

Magyarországot a Miskolci Egyetem képviselte a nemzetközi logisztikai konferencián

2022. október 11.

Magyarországról egyedül a Miskolci Egyetem vett részt a Belgrádban megrendezett XXIV. Nemzetközi Anyagkezelési, Építési és Logisztikai Konferencián, amelynek célja, hogy elősegítse az együttműködésen alapuló kutatásokat az akadémiai kutatóintézetek és a technológia megoldásokat szolgáltatók között.

Jubileumot ünnepeltek a Miskolci Egyetem selmecbányai alapítású tanszékei

2022. október 7.

A Miskolci Egyetem 250 éves múltra visszatekintő bányászati, valamint a 150 éves vaskohászati tanszékeinek megalakulására emlékülésen tekintettek vissza az egykor itt végzett szakemberek és a mai föld- és anyagtudományi karok oktatói.

Erősödnek a szlovák és a koreai oktatási partnerkapcsolatok

2022. október 7.

Két nagykövetség képviselője is látogatást tett a héten a Miskolci Egyetemen. A nemzetközi kapcsolatok további erősítése a cél.

Egyedülálló komplex tudást ad a Miskolci Egyetem a hazai nyersanyagok feltárásához (Videóval frissítve!)

2022. október 7.

A Covid-helyzet és az orosz-ukrán konfliktus rávilágított arra, hogy az energia- és nyersanyagellátási láncok sérülékenyek. A hazai nyersanyagforrások feltárásában szeretne éllovas lenni a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara - hangzott el a Regionális nyersanyagforrásaink címmel rendezett konferencián, amelyet a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Bizottságának székházában rendeztek október 6-án.