Négy arany, három ezüst, három bronz

2022. május 23.

Összesen tíz éremmel zártak a Miskolci Egyetem sportolói a Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Bajnokság hazai rendezésű, nyolc sportágat felvonultató fesztiválján, ahol a versenyek mellett szakmai konferencia és természetesen buli is volt. A mieink hat sportágban képviseltették magukat és mindegyikben született érem.

Az egyetemi sporté volt a főszerep Miskolcon május 19-22. között

2022. május 23.

Az egyetemi sporté volt a főszerep Miskolcon május 19-22. között az első alkalommal megrendezett MEFOB FESZTIVÁLON, ahol 27 felsőoktatási intézmény részvételével 8 sportág 95 versenyszámában avattak országos egyetemi bajnokot. A rendezvény keretében lévő sportkonferencián olyan sportikonok vettek részt, mint Mocsai Lajos, Kemény Dénes, Baji Balázs, Cseh László, Kiss Gergely, Zsivoczky-Farkas Györgyi.

Aranyos zárónap teniszben, judoban

2022. május 22.

Zárónapon a páros férfi tenisz versenyben Földesi Máté, a Miskolci Egyetem versenyzője ezüstérmet szerzett, oldalán az MTSE (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem) teniszezőjével, Cseh Márkkal. Vegyes párosban még fényesebb lett az érem, ugyanis Keresztes Palomával, a Kodolányi János Egyetem versenyzőjével együtt aranyérmet szerzett.

Bronzérmes miskolci kosarasok

2022. május 22.

Lejátszotta a Miskolci Egyetem férfi kosárlabda csapata a MEFOB bronzmérkőzést a Debreceni Egyetem csapatával. Nagy küzdelmet hozott a találkozó, amelyen a miskolciak az első félidő végén vették át a vezetést, igaz, csak egy ponttal. A második játékrész is nagyon kiélezett csatát hozott, egy-két pont előny volt csak a csapatoknál. A mérkőzést végül a Miskolci Egyetem nyerte.

Vasárnap bronzmeccs kosárlabdában

2022. május 21.

Férfi kosárlabda MEFOB elődöntőt rendeztek ma a Körcsarnokban, ahol a Miskolci Egyetem csapata a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem csapatával találkozott. Nagy küzdelmet hozott a találkozó, amelyen a miskolci csapat a 3. negyed közepéig végig vezetett, majd mennie kellett az eredmény után. A mérkőzést végül 96-94-re a TFSE nyerte.

Atlétika - két arany, egy ezüst

2022. május 21.

A Miskolci Egyetem színeiben versenyző Pótha Johanna 100 méter síkfutásban ezüstérmes lett, Bacsa Fanni pedig a 100 méter gátfutást mellett megnyerte a távolugrás MEFOB-ot is.

„A közösségépítéstől a diplomáig” jelmondattal startolt el a MEFS Egyetemi Sport Konferenciája a MEFOB Fesztiválon

2022. május 20.

„A közösségépítéstől a diplomáig” mottót viselő egyetemi sport konferencia május 20-án, pénteken a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) szervezésében a Miskolci Egyetem Díszaulájában a négynapos egyetemi sport legnagyobb rendezvényén a MEFOB FESZT keretében valósult meg olyan sportikonok részvételével, mint Mocsai Lajos, Kemény Dénes, Baji Balázs, Cseh László, Kiss Gergely, Zsivoczky-Farkas Györgyi.

MEFOB FESZT - Asztalitenisz

2022. május 20.

Gál László Gergő amatőr férfi egyéniben képviselte a Miskolci Egyetemet az asztalitenisz MEFOB-on. Amatőr összevont egyéniben bronzérmet szerzett.

Modellváltó egyetemek rektorai találkoztak Miskolcon

2022. május 20.

A Magyar Rektori Konferencia Modellváltó Tagozatának elnöke, Prof. Dr. Horváth Zita kezdeményezte találkozón az érintett egyetemek vezetői aktuális kérdésekről tárgyaltak.

MEFOB FESZT – Ezüstérmes a Miskolci Egyetem futsal csapata

2022. május 20.

A Miskolci Egyetem férfi futsal csapata ezüstérmes lett a MEFOB döntőben. A körcsarnokban megrendezett, végletekig kiélezett mérkőzésen, az utolsó percekben lőtt góllal győzött az ELTE együttese. A végeredmény 3-2 az ELTE javára.