Eredményes a nemzetközi rangsorban a Miskolci Egyetem

2022. június 9.

Közel 30 százalékkal emelkedett a nemzetközi szinten is számon tartott megjelent tudományos cikkek száma a Miskolci Egyetemen az elmúlt három évben. Az egy oktató-kutató főre jutó hivatkozások száma az elmúlt két évben megduplázódott. Mindezek a szempontok is szerepet játszanak abban, hogy egy-egy egyetem milyen helyet foglal el a QS világranglistán. A tegnap nyilvánosságra hozott nemzetközi rangsorban a Miskolci Egyetem továbbra is megőrizte a helyét.

A társadalmi mobilitás legfontosabb eszköze a tanulás

2022. június 7.

Az elmúlt tíz év közös munkáját erősítette meg a Miskolci Egyetem és a Görögkatolikus Roma Szakkollégium ünnepélyes keretek között az egyetemen.

Elismert nemzetközi szaktekintélyek érkeznek a Miskolci Egyetemen működő Közép-európai Akadémiára

2022. június 7.

A Miskolci Egyetemen közel fél éve működik az a Közép-európai Akadémia (CEA), amelynek jóvoltából nemzetközi szaktekintélyek érkeznek és tartanak előadásokat a kampuszon. A CEA az Universitas Miskolcinensis Alapítvány fenntartásában tevékenykedik.

Selmecbánya, Trianon, Miskolc

2022. június 3.

Koszorúzással emlékezett a nemzeti tragédiára és a Miskolci Egyetem jogelődjére a június 4-ei Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából, a trianoni békeszerződés aláírásának évfordulóján Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, Prof. Dr. Jakab Nóra, az Universitas Miskolcinensis Alapítvány szakmai titkára, dr. Kiss János országgyűlési képviselő és a hallgatói önkormányzat vezetői.

Nagyszabású egyháztörténeti konferenciára készülnek a bölcsészek

2022. május 31.

A magyarországi egyházak történetének feltárásával foglalkozó tanácskozás házigazdája lesz június 9-én és 10-én a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kara.

Jól érezték magukat a kamaszok

2022. május 30.

Több száz diák vette birtokba az egyetemet csütörtöktől vasárnapig, kampuszunk volt ugyanis a Kamaszfesztivál 2022 rendezvény helyszíne. A 8K Alapítvány, Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Miskolci Egyetem együttműködésében valósult meg az esemény.

Kiválóan teljesítő önkéntesek a MEFOB Feszt-en

2022. május 30.

A Miskolci Egyetem – úgyis, mint a 2024-es Európai Egyetemi Játékok társházigazdája - május 19-22. között adott otthont a MEFOB Fesztnek, ahol a nemzeti egyetemi bajnokságok történetében először, egy helyszínen 8 sportág versenyeit rendezték meg. A multisport rendezvény önkéntes csapatában a „Future volunteers - Key to success is Generation Z (K2S-GenZ)” projekt 10 önkéntese is részt vett.

Országos Büntetőjogi Perbeszédverseny helyszíne volt egyetemünk

2022. május 30.

A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar Bűnügyi Tudományok Intézete május 13-án Országos Büntetőjogi Perbeszédversenyt rendezett, ahol az ország valamennyi jogi karának hallgatói vád- és védőbeszéd kategóriában mérhették össze jogi tudásukat és szónoki képességüket.

Kamaszok a kampuszon

2022. május 27.

Csütörtökön érkeztek, vasárnapig vendégeink a Kamaszfesztivál résztvevői. Több mint ezer diák ismerkedik az egyetemmel, annak környezetével és a várossal. A 8K Alapítvány, Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Miskolci Egyetem közös rendezvényéről részletesen is beszámolunk, addig is ízelítőként itt egy galéria.

Fenntartható Cement- és Betonipari Technológiák címmel szakmai nap volt a Miskolci Egyetemen

2022. május 27.

A Műszaki Földtudományi Kar részvételével szervezett eseményen kilenc előadást mutattak be az egyetemek és ipari cégek szakemberei. A szakmai ülés apropóját egyrészt az adta, hogy az elmúlt időszakban több területen jelentkező nyersanyaghiányt hogyan lehetne kielégíteni másodnyersanyagokból.