Hírek

Új tagokat választott a Magyar Tudományos Akadémia – három miskolci professzor került a testületbe

2022. május 3.

Prof. Dr. Kaptay György, Prof. Dr. Kecskeméti Gábor rendes tag lett, Prof. Dr. Szűcs Péter levelező tagságot szerzett. Mindhármuknak gratulálunk!

Nemzetközi workshop volt a Miskolci Egyetemen

2022. május 3.

Öt ország egyetemi képviselői április 29-én tartották online projekt megbeszélésüket kutatásuk és együttműködésük fejlesztése céljából.

Egyetemi értékek: mi, miért és hogyan? – nemzetközi konferenciát tartott Budapesten az Európai Egyetemek Szövetsége

2022. május 3.

A múlt csütörtökön és pénteken megtartott eseményen a Miskolci Egyetem is képviseltette magát, ahol intézményünk együttműködésről szóló szerződést írt alá az UBT Higher Education Institution nevű koszovói egyetemmel. A rendezvény fő célja az volt, hogy az egyetemek képviselői eszmét cserélhessenek arról, merre tart az európai felsőoktatás, milyen kihívásokkal kell szembenéznie.

Akadémiai díjat kapott Prof. Dr. Jármai Károly

2022. május 2.

A Gépészmérnöki és Informatikai Kar egyetemi tanára 14 társával együtt vehette át az elismerést. Gratulálunk!

Sikeresen zárult a Nemzetközi Hét programsorozata

2022. május 2.

A Miskolci Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága múlt héten, április 25. és április 29. között rendezte meg az I. Nemzetközi Hetet.

Nemzetközi Nappal indult a Nemzetközi Hét eseménysorozata

2022. május 2.

Április 25-én tartották a Nemzetközi Napot a főbejáratnál az üveg előcsarnokban, de egész héten zajlott a rendezvénysorozat a Miskolci Egyetemen.

Pécsi jogász diákköri találkozó miskolci részvétellel

2022. május 2.

Az OTDT Állam- és Jogtudományi Szekciójában képviselt intézmények csapatai, - így a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karának diákjai is - a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar szervezésében megvalósult Jogász Diákkörösök Országos Találkozóján vett részt április elején.

Keressük az Erasmus35 arcait!

2022. április 29.

Idén 35 éves az Erasmus+, mely alkalomból egész évben ünnepelik a program eredményeit és felidézik a legszebb pillanatait.

Lányok napja 2022

2022. április 29.

A Miskolci Egyetem évek óta aktív résztvevője az országos eseménysorozatnak, amikor a fiatal hölgyek komoly inspirációkat kaphatnak pályaválasztásukhoz. A műszaki karok tárt karokkal fogadták őket.

Csak az elején furcsa, hogy „Parancs! Értettem!”

2022. április 29.

„Kérek engedélyt kérdezni!” Hivatalosan csak így szólíthattam volna meg honvédként Csetneky Attilánét, a Magyar Honvédség 4. Hadkiegészítő és Toborzó Iroda hadnagyát az interjú elején. Tekintve, hogy nem vagyok katona, lényegesen könnyedebb hangnemre váltottunk. A lényeg: hölgyeim olvassák el az interjút, és még az is lehet kedvet kapnak a katonasághoz!