Még van idő: új kihívás adatelemzéssel foglalkozóknak

2022. május 20.

A Dataracing 2022 versenyen hazai vállalatok adatainak elemzésére nyílik lehetőséged különféle data science eszközökkel. Ha csatlakoznál, tedd bátran. A végső határidő 2022. június 19.

Döntőbe jutott a Miskolci Egyetem futsal csapata!

2022. május 19.

A Miskolci Egyetem férfi futsal csapata nagy reményekkel vágott neki a hazai rendezésű MEFOB elődöntőnek. A mai meccset megnyerték, 7-1-re legyőzték a Pécsi Tudományegyetem csapatát.

Zöld együttműködés

2022. május 19.

Megállapodást kötött a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségével (KSzGySz) valamint a Holofon Zrt.-vel a Miskolci Egyetem. A cégek részben gyakorlati problémáik megoldását bíznák az egyetemre, amely ezen túl a szakember pótlásukat is biztosítja.

Gyere és szurkolj a MEFOB FESZT-en a Miskolci Egyetemnek!

2022. május 19.

Nyolc sportágban ezer egyetemista versenyzik a Magyar Egyetemi és Főiskolai Bajnokságokban (MEFOB) a Miskolci Egyetemen és városi helyszíneken. Lássuk a Miskolci Egyetem versenyzőinek elvárásait, részletes programját helyszínekkel, időpontokkal!

Nagy volt az érdeklődés a vegyipari pályaorientációs napon

2022. május 19.

Mintegy 500 általános és középiskolás vett részt a keddi eseményen, ahol megismerkedhettek a vegyipari pálya szépségeivel, többek között a vegyészettel, a vegyiparban elérhető technikusi képzésekkel és a vegyipari gépészettel, emellett pedig érdekes kísérleteket is láthattak.

Toborzó emlékfutás 2022

2022. május 18.

A Miskolci Egyetemről indult a Magyar Honvédség, az Adrianus Alapítvány a Falvak Kultúrájáért és a Katonaolimpikonok Baráti Kör együttműködésében szervezett „Toborzó Emlékfutás 2022” egyik utolsó szakasza. A rajt ágyúlövésre indult, amit valószínűleg kilométerekkel odébb is hallottak a városban.

A MEN visszakacsint

2022. május 17.

Három nap alatt több mint tízezren vettek részt a Miskolci Egyetemi Napok rendezvényein. Karok közötti verseny, diákrektor választás, koncertek és jó hangulat. Kevés szöveg, sok kép következik.

„Laboratóriumi Medicina jövője” címmel konferencia volt az egyetemen

2022. május 17.

A Miskolci Egyetem Egészségtudományi Karán 2017 óta folyik az Orvosi diagnosztikai analitikus felsőoktatási szakképzés „orvosdiagnosztikai laboratóriumi” specializáció képzés Prof. Dr. Fodor Bertalan egyetemi tanár vezetésével.

Védőnők találkoztak és tartottak szakmai konferenciát

2022. május 17.

A Miskolci Egyetem Egészségtudományi Karán rendezték május 12-13-án a negyedik országos Védőnői Tudományos Diákköri Fórum és Találkozót.

MEFOB FESZT: sportkonferencia olimpikonokkal, olimpia bajnokokkal, neves előadókkal

2022. május 16.

Hétvégén Miskolc és a Miskolci Egyetem ad otthont a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság nyolc sportágat felvonultató fesztiváljának, a MEFOB FESZT-nek. A május 19-22 között első alkalommal, egy helyszínen megrendezendő bajnoki küzdelmek mellett változatos szabadidősport programokat, bulikat és egy igazán nívós sportkonferenciát is kínálnak a szervezők.