„A lelátón is legyen buli!”

2022. május 16.

Ezzel a mottóval vág bele sportnagyköveti munkájába Kismarosi Dóra, aki elsőéves gyógytornász hallgatóként jelentkezett a feladatra. Nem meglepő, de a sport az élete, ami eddig Szombathelyhez kötötte. A héten mi leszünk a házigazdája az egyetemi sport legnagyobb hazai eseményének a MEFOB FESZT-nek, ami részben felkészülés a 2024-es Európai Egyetemi Játékoknak, aminek Miskolc Debrecennel közösen ad majd otthont.

A történelmet a győztesek, a diákrektor-választás történelmét pedig a "gépészek" írják

2022. május 16.

Nincs kivétel a főszabály alól: a Gépészmérnöki és Informatikai Kar nyerte a diákrektort-választást 2022-ben (is).

A logisztika köti össze a Dortmundi és a Miskolci Egyetemet

2022. május 13.

Több évtizede tart a kapcsolat a két intézmény között, amely tovább erősödik a jövőben. A logisztika kutatása a tervek szerint egy új központban folytatódik majd.

Nyolc sportágban ezer egyetemista versenyzik a Miskolci Egyetemen

2022. május 12.

Az egyetemi sport legnagyobb fesztiválját, a MEFOB FESZT-et a Miskolci Egyetemen rendezik meg május 19-e és 22-e között. Első alkalommal várja igazi fesztivál hangulat a résztvevőket és a közönséget, hiszen a sport mellett esti DJ-s buli, számos kísérő program, szabadidős események és sportkonferencia is színesítik a rendezvényt.

Ismét meghirdeti Mészáros Lázár ösztöndíját a Magyar Honvédség

2022. május 12.

Foglalkoztat a katonai szolgálat? Szívesen dolgoznál a Magyar Honvédségnél a tanulmányaid befejezése után? Idén is újra pályázható a nagy sikerű Mészáros Lázár ösztöndíj, amelynek havi összege 200.000 Forint.

Egyetemi kínálat Miskolc város napján

2022. május 12.

A Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara mutatkozott be a látogatóknak a Selmeci-hagyományokkal és érdekességekkel az egyetemről és a városról Miskolc város napján.

"A Selmeci-hagyományok titkos szövete egy életre összeköt bennünket."

2022. május 12.

Tegnap ünnepelte a megyeszékhely Miskolc város napját. Ezzel párhuzamosan elkezdődött a Miskolci Egyetemi Napok (MEN) rendezvénysorozat és a Diákrektor-választás. Varga Judit, az Universitas Miskolcinensis Alapítvány elnöke idézi fel kellemes emlékeit az egyetemi napokkal, a Selmeci-hagyományokkal kapcsolatban. Azt is megtudjuk, hogy egyébként mit jelent számára Miskolc.

Egyetemi díjazottak Miskolc város napján

2022. május 12.

Minden évben május 11-én, Miskolc város napján, a Miskolci Nemzeti Színházban adják át a városi kitüntetéseket és díjakat azoknak a magánszemélyeknek vagy szervezeteknek, akik kimagasló munkát végeznek és ezzel öregbítik a város hírnevét. Idén több egyetemi polgár vehette át az elismerést.

A gyorsaság életet mentett

2022. május 11.

Sportolás közben rosszul lett egy felnőtt teniszjátékos tegnap a Sportközpontban. A játékostársak, akik között orvosok is voltak, azonnal segítettek. Defibrillátorból több is van az egyetemen, az egyik pont a pálya közelében.

Május 31-IG LEHET JELENTKEZNI A HONVÉDELMI NYÁRI TÁBORRA

2022. május 11.

A Honvédelmi Sportszövetség és a Magyar Tartalékosok Szövetsége Borsod Megyei Elnöksége „Honvédelmi Táborozásra” hívja az egyetemek nappali tagozatán tanulókat a Nagybarcai lőtér és a Bánvölgye Vendégházba.