Víz nélkül nincs élet – a klímaváltozásról tartottak munkabeszélést

2022. július 6.

A vizekkel való gazdálkodás az egyik legfontosabb a klímaalkalmazkodás során. Erre a témára fókuszálva, a klímaalkalmazkodás a víztudatosság jegyében rendeztek interaktív workshopot a közelmúltban a Miskolci Egyetemen.

Kitüntetéses doktorrá avatták a Miskolci Egyetem „friss” doktorát

2022. július 6.

Dr. Nagy Alexandra, a Miskolci Egyetem frissen avatott doktora a mai napon a kitüntetéses doktornak járó gyűrűt vette át Novák Katalin köztársasági elnök asszony és Varga Judit miniszter asszony, az Universitas Miskolcinensis Alapítvány elnökének társaságában a Sándor Palotában Prof. Dr. Horváth Zitától, a Miskolci Egyetem rektorától Budapesten.

JÓ SZERENCSÉT! - ÜZENET A VÉGZETT HALLGATÓKNAK AZ EGYETEM VEZETŐITŐL

2022. július 5.

Útravalóként a diplomaosztókon a végzett hallgatókkal számtalan gondolatot megosztottak a Miskolci Egyetem karainak vezetői. Cikksorozatunkban a következő pár napban ezek közül válogatunk.

EGÉSZSÉGET A VILÁGNAK! - ÜZENET A VÉGZETT HALLGATÓKNAK AZ EGYETEM VEZETŐITŐL

2022. július 4.

Megjelent az Universitas Miskolcinensis Alapítvány 2022/2023-as tanévre vonatkozó ösztöndíj pályázata

2022. július 4.

Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány Ösztöndíj elsődleges célja, hogy a hátrányos szociális helyzetű, kiemelkedő tanulmányi, illetve tudományos, szakmai eredményt elért hallgatókat támogassa anyagi és erkölcsi téren egyaránt.

Az élet és a szakma igazolja a gyógypedagógiai képzés sikerét - videóval frissítve

2022. július 1.

Rangos országos gyógypedagógiai rendezvénynek adott otthont a Miskolci Egyetem. „Együtt vagyunk erősek” mottóval ünnepelte a Magyar Gyógypedagógusok Egyesülete fennállásának fél évszázadát az intézményben.

A nemzetközi jövő a többtíz éves jubiláló jogi kar előtt

2022. július 1.

A 40 éves jubileumi tanévét zárta a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara egy szakmai konferenciával. Több jogászi hivatásrend neves képviselője tartott előadást a jogászképzés kihívásairól a munkaerőpiaci szereplők szemszögéből. A jövőt tekintve pedig a nemzetköziesítést tartják fontosnak.

Legyen Fényes Sikere a Kohásznak! – üzenet a végzett hallgatóknak az egyetem vezetőitől

2022. július 1.

Tovább mélyíti szakmai kapcsolatát kutatási és fejlesztési projektek tekintetében a Miskolci Egyetem és a Starters E-Components Generators Automotive Hungary Kft. - videóval frissítve

2022. június 30.

A fennálló kutatási- és fejlesztési kapcsolatrendszer egyszerűbbé és átláthatóbbá tétele, valamint oktatási, kutatási, fejlesztési és mérési szolgáltatási feladatok ellátására irányul a Miskolci Egyetem és a Starters E-Components Generators Automotive szirmabesenyői gyáregysége közötti közös munka.

Ragyogó teljesítménnyel arannyal tértek haza a földtudományi kar hallgatói Madridból

2022. június 30.

Világversenyen szerzett első helyezést a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának csapata. Az öt fős nemzetközi hallgatókból álló csapat elnyerte az EAGE Laurie Dake Challenge 2022 Bajnok díjat.