Aki segítene ukrán egyetemeknek, itt tegye!

2022. április 28.

Az alábbi két intézménnyel régi kapcsolata van a Miskolci Egyetemnek. Minden támogatás jól jön békeidőben is, a háború sújtotta országban azonban most különösen nagy szükség van pénzre.

Fiatal Kutatók Fóruma a Magyar Tudományos Akadémián

2022. április 28.

Május 4-én várják az érdeklődőket az akadémia dísztermébe Budapesten, ahol ismertetik majd a „Fiatalok az akadémiai pályán” című tavaly ősszel készült felmérés eredményeit.

A jövő gyára összefog a jövő egyetemével

2022. április 28.

Stratégiai együttműködést kötött a Miskolci Egyetem és a Jabil tiszaújvárosi gyára, melynek elsődleges célja, hogy a térséget és Borsod-Abaúj-Zemplén megyét továbbra is a fenntartható fejlődés pályáján tartsa.

Alumni Talk – új sorozatot indított a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága

2022. április 27.

A Miskolci Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága és az International Student and Alumni Network csoportjának közös szervezésében új rendezvénysorozat vette kezdetét múlt pénteken. Ez volt a felvezetője a héten zajló nemzetközi hétnek.

Aki vért ad, életet ment, légy Te is életmentő!

2022. április 27.

Május 2. és 16. között először rendezik meg az „Országos Egyetemi Véradókampányt”. Ha egészségi állapotod megengedi, adj vért, az Országos Vérellátó Szolgálat nem lesz hálátlan.

Oázis a Miskolci Egyetemen

2022. április 25.

A Föld Napja alkalmából kizöldült az intézmény régi aulája. Prof. Dr. Palotás Árpád, a Műszaki Anyagtudományi Kar dékánja álmodta meg az installációt, amit több száz diák jelenlétében adtak át.

A mai kor igényeit kielégítő számítógép labort adott át a MOL és az MFK

2022. április 25.

2022. április 22-én a mai kor igényeit kielégítő, nagy teljesítményű számítógép laboratóriumot adott át Homonnay Ádám Kutatás-Termelés MOL Igazgató és Prof. Dr. Mucsi Gábor, a Műszaki Földtudományi Kar dékánja.

Újabb lépés a nemzetközi kapcsolatok fejlesztésében

2022. április 25.

A Miskolci Egyetem ezúttal egy indiai egyetemmel kötött oktatásról, kutatásról szóló együttműködési megállapodást.

Nemzetgazdasági stratégiai ágazatot támogat az együttműködés

2022. április 22.

A Miskolci Egyetem kiemelkedő partnere a bányászati ágazatnak és a bányászati szakigazgatásnak. Együttműködési megállapodás aláírása keretében a partnerség megerősítésére került sor ma a Miskolci Egyetem és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága között.

Véget ért a Miskolci Egyetem hallgatóinak önkéntes munkája a járvány elleni védekezésben

2022. április 22.

Az operatív törzs döntése értelmében ugyanis az Országos Mentőszolgálat április 18. éjféltől már nem vesz részt a Covid-gyanús esetek PCR-tesztelésében. 2020 őszétől viszont az intézmény hallgatói aktívan segítették a járvány elleni védekezést. És nemcsak az Egészségtudományi Kar diákjai.