Hírek

CONSTANT 2022 – Miskolc is képviseltette magát a bukaresti Nemzetközi Konferencián

2022. május 9.

Az Állam- és Jogtudományi Kar négy hallgatója (Demjén Sándor, Lindt Roland, Nagy Márton, Nagy Zsuzsanna Mária) és Dr. Varga Zoltán, egyetemi docens, tudományos és nemzetközi dékánhelyettes képviselte intézményünket az online konferencián.

Itt a MEN 2022 – zene, sport, diákrektor választás

2022. május 9.

Csütörtökön indul útjára a gyönyör a Miskolci Egyetemen, ahol végre újra egy COVID-mentes fesztivál várja a fiatalokat. A zene mellett lesz sport, és a szokásos diákrektor választás sem marad el.

Innovációs szakmai nap és újabb együttműködés

2022. május 9.

A Miskolci Egyetem szorosabbra fűzte kapcsolatait a Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetségével (GTTSZ) majd energetikai fejlesztésekről esett szó a Területi Innovációs Platform rendezvényén május 6-án pénteken.

Villamosozás villamosmérnök módra

2022. május 6.

A Miskolci Egyetem Villamosmérnöki Szakmai Napot tartott május 5-én csütörtökön, amelynek keretében újra kigurult a remízből a bécsi villamos.

Miskolci taggal bővült a Fiatal Kutatók Akadémiája

2022. május 6.

Dr. Lipták Katalint, a Gazdaságtudományi Kar dékánhelyettesét választották a testületbe. Gratulálunk!

Informatív délután a doktori iskolákról

2022. május 6.

Első ízben tartottak PhD napot a Kerekerdőben, ahol valamennyi doktori iskola bemutatkozott, személyes hangvételű beszámolók és tanácsok hangoztak el, de volt két pódiumbeszélgetés is, amelyek több aspektusból is vizsgálták, milyen lehetőségeket nyújtanak a képzések.

Péntek 13 – űzzük el mozgással a balszerencsét!

2022. május 5.

A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete és a Sportközpont szervezésében május 13-án, pénteken dolgozói nap és sportnap lesz intézményünkben. Foci a pályán és az asztalon, ahova a főzőversenyről érkeznek majd a finom falatok. Aki teheti, csatlakozzon!

Újabb lépés az egyetem harmadik missziójának megvalósításához

2022. május 5.

A Miskolci Egyetem az oktatás/kutatás mellett nagy hangsúlyt fektet a régióban a társadalmi felzárkóztatásra. Számtalan program segíti a környék nehezebb sorsú diákjait. Most a Magyar Pünkösdi Egyház Országos Cigánymisszióval kötött intézményük együttműködési megállapodást.

Vendégünk volt a Magyar Honvédség parancsnoka

2022. május 4.

dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a hadtudományok doktora vett részt kerekasztal beszélgetésen az egyetemen, amelynek a fő témája a januárban kitört orosz-ukrán háború volt.

Ötéves munka fejeződött be

2022. május 4.

Sikerrel zárult a Miskolci Egyetem Alkalmazott Földtudományi Kutatóintézet (AFKI), a debreceni Atommagkutató Intézet (ATOMKI) és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóság (SZTFH) együttműködésével zajló projekt.