Szabadtéri matekverseny színhelye volt a Miskolci Egyetem

2022. április 13.

Akik kedden délután a menza felé jártak nagy csapat diákot láthattak, akik különböző állomásokat jártak be, ahol számtalan feladattal kellett megbirkózniuk. Ez volt a Medve Matek miskolci rendezvénye.

Meghosszabbodott az Erasmus+ személyzeti pályázata

2022. április 12.

Megjelent az ERASMUS+ program 2021/22 második félévi pótpályázati felhívása nemzetközi hallgatók ügyintézésével foglalkozó adminisztratív dolgozók és Erasmus+ kari koordinátorok részére.

Újabb elismerést zsebeltek be a jogászok

2022. április 11.

Rangos szakmai elismeréssel díjazták Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Kar Közigazgatási jogi tanszékének oktatóját, Dr. Szabó Balázst a mintegy 10 éves kutatási eredményeit bemutató doktori disszertációja miatt.

A harmadik szállítmány is úton a menekülteknek

2022. április 11.

Másfél hónap alatt három autónyi adomány gyűlt össze az egyetem négy pontján az Ukrajnából hazánkba menekült családoknak. A gyűjtés folytatódik, aki teheti, segítsen. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársai koordinálják a felajánlások célba érkezését.

Oldottuk a feszültséget a menekült családokban

2022. április 8.

Ukrán menekült gyermekes családok számára sportdélelőttöt szervezett a Universitas Miskolcinensis Alapítvány és a Miskolci Egyetem az egyetemi körcsarnokban.

Meghívó Húsvéti Hangversenyre

2022. április 8.

Szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt a Húsvéti Hangversenyre 2022. április 13-án szerdán 18 órára a Miskolci Egyetem Díszaulájába. Közreműködnek: a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Karának zenekarai, kórusai, hangszeres együttesei.

Családbarát címet kapott a Miskolci Egyetem

2022. április 8.

A Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány ismerte el az intézmény erőfeszítéseit annak érdekében, hogy még inkább otthonos legyen a kisgyermeket nevelő diákok, oktatók-kutatók számára. A díjátadás után hivatalosan is megnyílt a teljesen felújított Baba-Mama szoba az A/1-es épület magasföldszintjén.

Nagy érdeklődés mellett zajlott le a Miskolci Egyetem állásbörzéje

2022. április 7.

Több százan, közülük sok külföldi hallgató jelent meg az eseményen, ahol 45 standon 50 cég kínált állás- és karrierlehetőséget. A legtöbb ajánlat az idén is a gépész-, villamos és energetikai mérnököknek, logisztikusoknak és az informatikusoknak szólt, de kerestek közgazdászokat, vegyész és anyagmérnököket is.

Lépésről-lépésre előrébb: műszaki területen jobb lett a Miskolci Egyetem nemzetközi megítélése

2022. április 6.

A londoni székhelyű QS egyetem-rangsoroló cég közzétette a világ egyetemeinek tématerületi világ-rangsorát. Ebben összesen 1.543 felsőoktatási intézményt értékeltek 5 tudományterület összesen 45 tudományágában. A Miskolci Egyetem a „Mérnöki Tudományok” kategóriában újra a 401-450. helyen.

Karriert is adunk nemcsak diplomát – megnyílt az egyetemi állásbörze

2022. április 6.

Idén tavasszal visszatért a nagysikerű Miskolci Egyetemi Állásbörze, amelynek célja, hogy összekapcsolja a Miskolci Egyetem már végzett vagy a jövőben itt végző álláskeresőket azokkal a kiváló cégekkel, amelyek képzett munkatársakat keresnek.