Középiskolások „billentyűbajnoksága”

2022. április 21.

Múlt héten tartották a Miskolci Egyetem Általános Informatikai Tanszéke által megrendezett Vadász Dénes Informatikai Verseny döntőjét Alkalmazói és Programozói kategóriában, amelyekre 14, illetve 17 középiskolás csapat jelentkezett.

Elhunyt a kollégiumok egykori igazgatója

2022. április 20.

Dr. Horváth Ferenc vagy ahogy becenevén ismerték „Fred” 74 évig élt. Majd 50 éve, 1973-ban kezdődött egyetemi karrierje ösztöndíjas gyakornokként az akkori Bányamérnöki Kar Geodéziai és Bányaméréstani Tanszékén.

Collegium 48 Konferencia: együttműködésben Kolozsvárral

2022. április 20.

A Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Kara és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem közös hagyományápoló programja a Collegium 48 projekt, amelynek keretében Miskolcon és Kolozsváron is hallgatói konferenciát rendezett a két intézmény. A miskolci rendezvény októberben volt, a kolozsvári néhány hete.

Miskolci Egyetemi Tavaszi Fesztivál 2022

2022. április 19.

Tavaszi Fesztivált szervez a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Kara 2022. április 27. és április 30. között. Az előadásokon és a hangversenyeken több helyszínen - a miskolci Zenepalotában, illetve az egyetemvárosban - lehet részt venni.

Országos disputa verseny volt a Miskolci Egyetemen

2022. április 19.

Múlt héten (április 13-14 között) tartották a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán a II. Országos Miskolci Jogi Disputa Versenyt. A mieink egyik háromfős csapata egy ezüstéremmel zárta a mostani megmérettetést.

Nemzetközi workshop volt az Állam- és Jogtudományi Karon

2022. április 15.

A Miskolci Egyetem és a Zágrábi Egyetem szervezésében tartották a héten „Az Európai Uniós pénzügyi érdekeit sértő bűncselekményekkel kapcsolatos nyomozások” című nemzetközi online szemináriumot.

Ezek voltak a legnépszerűbb szakok a Miskolci Egyetemen

2022. április 15.

Az idei általános felsőoktatási felvételi eljárás még folyamatban, hiszen február közepéig kellett megjelölniük a diákoknak, mely egyetemek, mely szakjain szeretnének továbbtanulni. A diákok több intézményt is beírhattak, a sorrenden pedig július elejéig lehet módosítaniuk. A Miskolci Egyetem tizenkét képzési területen oktat, van miből válogatniuk azoknak, akik szeretnék képzeni magukat.

Húsvétra készülve

2022. április 14.

A Bartók Béla Zeneművészeti Kar zenekarai, kórusai, hangszeres együttesei adták elő ünnepi műsorukat a Díszaulában szerda este. Nézzék meg az eseményről készült galériánkat és aki nem tudott részt venni a koncerten, ne bánkódjon, pótolhatja az élményt, ugyanis rögzítettük.

Kultúrák találkozása a Miskolci Egyetemen

2022. április 14.

11 országból érkeztek szerdán a harmadik alkalommal megrendezett Multilingual World Café elnevezésű programra, a Miskolci Egyetem Élményközpontjába. Az angol nyelven zajló eseményen magyar és külföldi egyetemisták, egyetemi dolgozók és középiskolás fiatalok beszélgettek egymással távoli országok nevezetességeiről, nyelvéről, szokásairól, gasztronómiájáról, egyéb érdekességeiről.

Újabb ösztöndíj lehetőség ezúttal a gazdászoknak

2022. április 14.

A Felkai András Ösztöndíj célja, hogy a magyar gazdasági és pénzügyi szektor olyan szakemberekkel gazdagodjék, akiket a névadóhoz hasonlóan pozitív beállítottság, hozzáértés és nemzetközi látókör jellemez. A díj fiatal gazdasági szakemberek és végzős hallgatók posztgraduális tanulmányainak folytatásához nyújt pénzügyi támogatást.