Mozgasd meg egyetemedet! Jelentkezz Sportnagykövetnek!

2022. február 14.

A „Sportnagykövetek és Sportmentorok az Egyetemeken” projektbe azon aktív jogviszonnyal rendelkező hallgatók jelentkezését várjuk, akik elkötelezettek a sport iránt és a Magyar Egyetemi -Főiskolai Sportszövetséggel (MEFS), illetve az intézményi sportirodákkal közösen készek fejleszteni egyetemük sportéletét.

Együttműködés az emberiség legnagyobb kihívásának érdekében

2022. február 11.

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem a Mathias Corvinus Collegium valamint a Századvég Alapítvány által létrehozott Klímapolitikai Intézettel. A megállapodás lényege, hogy a klímaváltozással kapcsolatos tudományos együttműködés, ne csak az intézmények falain belül maradjanak, hanem minél szélesebb körben váljanak ismertté.

Ha még hezitálsz, segítünk! Nézd meg online nyílt napi műsorunkat Ördög Nórával!

2022. február 10.

Minden fontos információt megtalálsz, a tanulási lehetőségektől kezdve, a kollégiumi ellátottságon túl, egészen a szabadidős tevékenységekig. Tarts velünk! A műsorvezető Ördög Nóra volt, a két miskolci vlogger pedig Hulényi Laura és Cserba Levente!

Safer Internet Day volt a Miskolci Egyetemen

2022. február 9.

A digitalizáció hasznos és jó, szinte nincs ágazat, amelyik nem él a technológia adta lehetőségekkel. Ugyanakkor veszélyei is vannak, azokra pedig nem árt felhívni a figyelmet. Ez történt tegnap az üveg aulában.

Újabb sikeres adományozó akciót szervezett a Miskolci Egyetem

2022. február 9.

Egészen pontosan az Egészségtudományi Kar, amely már két évvel ezelőtt is csatlakozott a korábban CIVIL-díjat is nyert országos #nemluxustáska akcióhoz. A felajánlóknak ezúton is köszönjük a segítséget.

Nemzetközi Jármű- és Járműmérnöki Konferencia ősszel a Miskolci Egyetemen

2022. február 9.

A szeptember 8-9. között tartandó konferencia célja, hogy összehozza a tudományos és ipari szakembereket a világ minden tájáról.

Pályázz és vegyél részt a jövőt formáló adatgazdasági fejlesztésekben!

2022. február 8.

Az nem kérdés, hogy a digitalizáció mindent átsző. Az sem kérdés, hogy folyamatos megújulást igényel. Ha 2020 januárja óta írtál a témához kapcsolódóan szakdolgozatot vagy disszertációt, akkor ne habozz, jelentkezz a munkáddal. Sose lehet tudni, mi lesz a jövő sikere.

Tudás mellé gyakorlati tapasztalat – a tiszaújvárosi Jabil ajánlata

2022. február 8.

A vállalat gyakornoki programjába már akkor is jelentkezhetsz, ha van két lezárt féléved. Kitűnő lehetőség arra, hogy hamarabb induljon a karriered, mint ahogyan végeznél. Különösen a gépész és gazdász hallgatók számára lehet érdekes.

Tanítsunk Magyarországért! élménynapok az egyetemen

2022. február 7.

Január 31-én és február 1-én zajlott a Miskolci Egyetemen a Tanítsunk Magyarországért! mentori ösztöndíjprogram kétnapos tábora, ahol 33 hallgató, 10 oktató, 70 diák és kísérőtanáraik vettek részt.

Elbúcsúztunk a Bölcsészettudományi Kar alapító dékánjától

2022. február 7.

Szombaton vettek végső búcsút a miskolci Szentpéteri kapui temetőben Kabdebó Lóránt irodalomtörténésztől. A családtagok mellett barátok, volt egyetemi kollégák, közéleti személyiségek kísérték utolsó útjára Miskolc díszpolgárát, aki 86. életévében hunyt el január utolsó hetében.