Víz Világnapi Fotóposzter pályázat

2022. február 22.

A Magyar Hidrológiai Társaság Borsodi Területi Szervezetének és a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának közös pályázati felhívása a 2022. évi Víz Világnapi Fotóposzter Pályázatra. Beadási határidő március 22.

Ha van valami, ami napjainkban aktuális: futás a békéért

2022. február 22.

A Nemzetközi Katonai Sporttanács 2006 óta minden év februárjában rendezi meg a CISM Day Run elnevezésű futóversenyét a tagországok részvételével. A Miskolci Egyetemmel együttműködő Magyar Honvédség is csatlakozott az eseményhez.

Egyre több miskolci kutató a legújabb tudományos világranglistán

2022. február 21.

John P. A. Ioannidis görög - amerikai orvos-tudós, író, a Stanford Egyetem professzora és munkatársai 2016 óta jelentetik meg a „világ legjobb 100.000 kutatója” rangsort a Scopus adatbázis alapján. A legújabb listába két főállású, és egy megbízási szerződéssel rendelkező miskolci kutató fért be.

Bartus Dávid a Magyar Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kamara új elnöke

2022. február 21.

A 2020-ban megalakult Magyar Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kamara az ország legnagyobb bölcsészet- és társadalomtudományi karait és kutatóközpontjait összefogó intézményi hálózat. Múlt héten megtartott közgyűlésén a Kamara dr. Bartus Dávidot, az ELTE Bölcsészettudományi Karának dékánját választotta elnökül.

"Kis" dolgokban nagy eredmények a Miskolci Egyetemen

2022. február 18.

A magyarországi nanotechnológiai konzorcium vezetője lesz a Miskolci Egyetem, ezzel tovább erősítheti szerepét a nemzetközi tudományos véráramlatban.

Élet a COVID alatt és után

2022. február 18.

Ezzel a címmel tartanak online előadásokat február 23-án szerdán 12 órakor az online térben. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Új köntösben egy régi kapcsolat: együttműködés a Dunaújvárosi Egyetemmel

2022. február 16.

Egykor a Miskolci Egyetem része volt, mára önálló és modellváltó intézmény lett. A most megkötött megállapodásnak fontos célja, hogy az oktatási és kutatási együttműködés mellett olyan konkrét projektekben is részt vegyenek, mint például a paksi atomerőmű bővítése.

Felhívás a Magyar Szociológiai Társaság (MSZT) idei vándorgyűlésén való részvételre

2022. február 15.

Az október 14-15 között, a Miskolci Egyetemen tartandó esemény fő tematikája: szociológiai tudás és közjó. Az ősz ugyan még messze van, ám a szekció és panel tervek benyújtásának határideje: március 15.

Téli dallamok: Hsin-Ni Liu zongoraestje a Zenepalotában

2022. február 14.

A klasszikus zene rajongóit február 17-én 19 órára, a Zenepalota – Bartók termébe várják! A zongoraesten felcsendülnek Beethoven csodálatos dallamai és Modeszt Petrovics Muszorgszkij örökbecsű darabja, az „Egy kiállítás képei” is.

7. Városmarketing Verseny – miskolci regionális elődöntő a héten

2022. február 14.

A Miskolci Egyetem Marketing és Turizmus Intézete immár hetedik alkalommal hirdette meg az – „Együttműködve versenyezni!" –Városmarketing Versenyt– a határon inneni és túli magyar egyetemisták számára. A megmérettetés szerdán lesz reggel 9 órai kezdéssel az I. előadóban.