Fontos lépés a bécsi nagydöntő felé – Burai Laura csellóművész újabb sikere

2021. október 20.

A Bartók Béla Zeneművészeti Kar végzős hallgatója továbbjutott a Worldvision Music Contest verseny második fordulójába öt másik magyarral együtt. Decembertől lehet majd ismét szavazatokkal támogatnunk őt!

Tegyük szebbé, élhetőbbé és tisztábbá közösen Egyetemünk!

2021. október 19.

A Miskolci Egyetem is csatlakozott idén az Innovációs és Technológiai Minisztérium által meghirdetett Önkéntesen a tiszta Magyarországért programhoz a TeSzedd! akció keretében.

Átadták a felújított MOL Intézeti Tanszéket a Miskolci Egyetemen

2021. október 19.

Miskolc, 2021. október 14. – Megújult a Miskolci Egyetem Kőolaj és Földgáz Intézetében működő MOL Intézeti Tanszék. A színvonalas oktatási környezet kialakítása érdekében a helyiségek új bútorokat kaptak, valamint új, a tanulást segítő térképek, képernyők, poszterek kerültek a falakra. A tanszék korszerűsítése a MOL és a Miskolci Egyetem közötti stratégiai együttműködés részeként valósult meg: a vállalat célja, hogy hozzájáruljon a jövő mérnökeinek képzéséhez.

CEEPUS freemover hallgatói és oktatói mobilitási ösztöndíj

2021. október 19.

A freemover pályázattípusban a CEEPUS tagországok bármely felsőoktatási intézményében aktív státuszú hallgatók és oktatók nyújthatnak be pályázatot a CEEPUS tagországok bármely akkreditált felsőoktatási intézményéhez, a küldő és a fogadó intézmény egyéb CEEPUS hálózati részvételétől függetlenül.

Hölgyeim! Itt egy új lehetőség – közéleti vezetőképző program indul Önöknek!

2021. október 18.

A Mathias Corvinus Collegium (MCC) ismételten meghirdette népszerű kurzusát, a Női Közéleti Vezetőképző Programot. A 6-7 hónapos ingyenes képzést olyan 18–36 év közötti, magyar és angol nyelvtudással rendelkező hölgyek számára kínálják, akik ambíciót éreznek a közéleti szerepvállalásra.

Együttműködési megállapodás a Budapest Bank és a Miskolci Egyetem között

2021. október 15.

Ez volt az első olyan kontraktus, amelyet pénzintézettel kötött az egyetem. A dokumentum csak részben szól pénzről és a diákrendezvények anyagi támogatásáról, egyben lehetőség a hallgatóknak, hogy egy újabb szakmai gyakorlati helyen képezhessék magukat.

Oltás a Miskolci Egyetemen

2021. október 14.

A járványhelyzet erősödése okán a védekezés leghatékonyabb megoldása az átoltottság arányának a fokozása. Az egyetemi anonim felmérés eredményéből kitűnt, hogy többszáz egyetemi polgár igényelne védőoltást itt helyben, a campus területén.

Magyarország zöld úton jár – nagy érdeklődés övezte a környezetvédelmi fórumot

2021. október 14.

Kötetlen beszélgetésen ismertette a kormányzat környezetvédelemmel kapcsolatos terveit és eddig megtett lépéseit az Innovációs és Technológiai Minisztérium energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára, Steiner Attila, aki válaszolt a hallgatók kérdéseire is.

Párbeszéd a diákokkal – Stumpf István volt a vendégünk

2021. október 13.

A modellváltásért felelős kormánybiztos beszélgetett a hallgatókkal a felsőokaktás és a Miskolci Egyetem helyzetéről, a jövőbeni tervekről és az alapítványi struktúra kérdéseiről.

Megújul a tanárképzés a Miskolci Egyetemen

2021. október 12.

A jogszabályi változások eredményeként már részben most is, de egységesen jövő szeptembertől változik a pedagógusképzés. Bemutatkozott a Tanárképző Intézet augusztus 1-től kinevezett új főigazgatója, Dr. K. Nagy Emese is.