Hírek

„A nyomozás szerepe a büntetőeljárásban – európai dimenziók” címmel rendeztek konferenciát a Miskolci Egyetemen

2021. június 2.

A május utolsó napján megtartott rendezvény célja az Európai Unió pénzügyi érdekeinek büntetőjogi védelmével – elsősorban a nyomozással – kapcsolatos alapkérdések gyakorlatközpontú megvitatása volt a tagállami gyakorlatok bemutatásán keresztül.

Kompetencia-méréssel kapcsolatos képzés indul online formában oktató és nem oktató kollégák részére

2021. június 1.

Kompetencia-méréssel kapcsolatos képzést tartanak 2021. június 24-én (csütörtökön) 9:00-12:00 óra között a képzésre jelentkező oktató és nem oktató kollégák részére. A képzés részvételi igazolással zárul.

Egyetemünkön is enyhülnek egyes járványügyi intézkedések

2021. május 31.

A 14/2021. sz., múlt csütörtökön hatályba lépett Rektori utasítás értelmében megmaradt ugyan a maszkviselési kötelezettség, de az már nem az egyetem teljes területére érvényes, hanem az egyetem zárt tereire korlátozódik. Ez alól is kivételt képeznek a munkavégzés helyéül szolgáló helyiségekben azok a személyek, akik védettségi igazolvánnyal rendelkeznek.

Online érkezett a Tavaszi Szél a Miskolci Egyetemre

2021. május 28.

Egyetemünk volt a házigazdája a kétnapos XXIV. Tavaszi Szél Konferenciának, amely 2021. május 28-án kezdődött. A nyitónapon a megnyitók és köszöntők után Prof. Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora tartott plenáris előadás, majd szekciókban folytatódott a munka.

Tanulmányi ösztöndíjra pályázhatnak az önkéntes tartalékosok

2021. május 27.

Az ösztöndíjra azok a hallgatók is pályázhatnak, akik legkésőbb az ösztöndíjszerződés megkötéséig tartalékos jogviszonyt létesítenek.

Angol és német nyelvből indít szakfordító kiegészítő specializációt a GÉIK és az IOK

2021. május 27.

A Gépészmérnöki és Informatikai Kar azon alapképzési szakos, nappali tagozatos hallgatói részére hirdeti a spezializációt, akik (legalább) középfokú nyelvvizsga bizonyítvánnyal és/vagy ennek megfelelő szintű nyelvtudás rendelkeznek, valamint akiknek a jelentkezést követően még (legalább) 3 aktív félévük van hátra a képzési idejük leteltéből.

Hatékonyabban, eredményesebben, szervezettebben – ezek az egyetem vezetésének legfőbb céljai

2021. május 26.

A járványhelyzet miatt az elmúlt napokban valamennyi kar oktatói és dolgozói előtt ismertette az egyetem rektora, Prof. Dr. Horváth Zita, hogy mi történt az elmúlt hónapokban és milyen kihívások előtt áll az intézmény. A legfontosabb pontok röviden.

Utolsó simítások az új SZMR-en

2021. május 25.

A héten – hogy elfogadja azt – az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma elé kerül a Miskolci Egyetem új Szervezeti és Működési Szabályzatának I. kötete, a Szervezeti és Működési Rend (SZMR). Az intézmény Szenátusa 2021. május 20-án végső véleményezés céljából tárgyalta a benne foglaltakat.

Új anyag született a Miskolci Egyetemen

2021. május 20.

Közös munka, barátság, közös kávézás - és egy csipetnyi kreativitás! Csak ennyi kell ahhoz, hogy új anyag szülessen a Miskolci Egyetemen: a műanyaggal kevert kávézacc. Két fiatal mérnök hölgy találkozása, közös ötlete oldja meg a kávézacc újrahasznosítását. Az általuk kidolgozott technológiával egyedi tárgyakat, akár divatos lámpabúrát is lehet készíteni 3D technológiával.

További egyeztetések az Egyetem új SZMR-éről

2021. május 19.

Az intézmény új Szervezeti és Működési Szabályzat I. kötet Szervezeti és Működési Rendjének (SZMR) véglegesítése előtt az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma a lehető legtöbb érintettel kíván egyeztetni, hogy a dokumentumot mindenki véleményezhesse. 2021. május 18-án a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének Miskolci Egyetemi Szervezetének képviselőivel, illetve a Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzatának és a Miskolci Egyetem Doktorandusz Önkormányzatának delegáltjaival találkoztak a kurátorok.