Ünnepségen emlékeztünk meg az 1848/49-es forradalomról

2016. március 21.

2016. március 11-én ünnepi megemlékezést tartottunk a Díszaulában az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 168. évfordulója alkalmából.

Thaiföldi egyetem delegációja látogatott a Miskolci Egyetemre

2016. március 18.

2016. március 17-én és 18-án a Miskolci Egyetemen tett látogatást a thaiföldi Rajamangala University of Technology Isan (RMUTI) 12 fős küldöttsége. Az RMUTI Thaiföld egyik legnagyobb városában, Nakhon Ratcsaszimában (korábbi nevén Koratban) található, Bangkoktól északkeletre, Isan megye székhelyében.

Mobilitási expo

2016. március 18.

2016. március 17-én a Miskolci Egyetem Mobilitási Expora várta azon hallgatóit, akik külföldi tanulmányúttal tervezik kiegészíteni a képzésüket. A főbejárati üveg előcsarnokban tartott rendezvényen összesen 5+1 kiállító mutatta be a külföldi ösztöndíj-lehetőségeket: a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete mellett a Mini Miskolc, az AIESEC, az ESN, a CCUSA, valamint a Tempus Közalapítvány tartott előadást.

Magas rangú kitüntetést kapott egyetemünk professzora március 15-e alkalmából

2016. március 16.

Március 15-e alkalmából Dr. Prugberger Tamás, a Miskolci Egyetem professor emeritusa MAGYAR ÉRDEMREND középkeresztje (polgári tagozata) kitüntetést vett át.

Fórum a középiskolák képviselőinek

2016. március 8.

2016. március 8-án ismét fórumon látta vendégül a Miskolci Egyetem a városi középiskolák vezetőit. Az évről évre megrendezett eseményen először az egyetem karai mutatták be új képzéseiket, majd kötetlen beszélgetések formájában cseréltek eszmét a résztvevők az érettségi, a beiskolázás, a BSc-, az MSc- és a duális képzések témakörében.

A Miskolci Egyetemen is megalakult a Konzisztórium

2016. március 2.

2016. március 2-án megtartotta első ülését a Miskolci Egyetem Konzisztóriuma. Az új testület elfogadta saját ügyrendjét, Bihall Tamás, a BOKIK elnöke személyében megválasztotta elnökét, majd megvitatta a Miskolci Egyetem 2016. évi költségvetésének tervezetét, illetve megismerkedett az egyetem jelenleg kialakítás alatt álló új Intézményfejlesztési Tervével.

Elkészültek a februári diplomaátadó ünnepségek fényképei

2016. február 23.

A Miskolci Egyetem 2016. február 4-én és 5-én tartott diplomaátadó ünnepi szenátusi ülésein készült fényképek az alábbiakban tekinthetőek meg (rendezvényenként 2 galériában).

Átadták a felújított Jabil laboratóriumot a Miskolci Egyetemen

2016. február 19.

Teljesen felújította egyetemünkön működő laboratóriumának gépparkját a Jabil Circuit Magyarország Kft. A 2001/2002-es tanévben létrehozott „Jabil” Digitális Rendszerek Laboratórium korszerűsítésével ismét a legmodernebb berendezéseken sajátíthatják el szakmájuk alapjait a villamosmérnök, informatikus és mechatronikus mérnök szakos hallgatók.

Hatalmas érdeklődés a Miskolci Egyetem képzései iránt

2016. február 18.

Miskolcon és Budapesten is a korábbi éveket meghaladó számban érkeztek diákok megismerni a választható szakjainkat.

Sajtótájékoztatón mutatta be Palkovics László államtitkár a Campus Mundi programot

2016. február 12.

2016. február 12-én a Miskolci Egyetemen tartott sajtótájékoztatón mutatta be Dr. Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár a Campus Mundi programot.