Hírek

„Biztosított a Horizont Európa programban való részvétel a magyar kutatók számára”

2023. április 19.

Már elérhető minden érintett egyetem számára az az 5 milliárd forintos keret, amelyet a kormány biztosít előlegként a Horizont-kutatásokra - közölte Hankó Balázs innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkár Budapesten azt követően, hogy egyeztetést folytatott a Horizont-programokban érintett kutatókkal – adta hírül az MTI.

Tavaszi adománygyűjtés az éhezés ellen

2023. április 19.

„Az éhezés nem ismeri az évszakot!” jelmondattal tartós élelmiszergyűjtés indult a Miskolci Egyetemen a Universities Fighting World Hunger szervezet és a Magyar Vöröskereszt együttműködésében. Az adományokat április 19-21. között várják.

Miskolcról Kassára – maratoni kihívás váltóban

2023. április 19.

Már készül a Miskolci Egyetem oktatókból és dolgozókból álló 10 fős váltócsapata a szombati Miskolc-Kassa ultramaratonra. Április 22-én reggel 7 órakor a Városház térről indul majd az első futó, Kassáig a csapat összesen 117 kilométert teljesít.

Gazdasági tanácsokat adtak a MOL-nak – ezzel nyertek

2023. április 19.

A Gazdaságtudományi Kar csapata nyerte meg idén az Országos Esettanulmányi Versenyt. A Miskolci Egyetem másik csapata pedig a legjobb 12 között végzett.

Aláírásgyűjtés az Erasmus+ -ért

2023. április 18.

A Nemzeti Ifjúsági Tanács (NIT) petíciót indított az Erasmus+ felsőoktatási mobilitási programban való zökkenőmentes részvételért. Az egyetemisták körében zajló online aláírásgyűjtés célja, hogy felhívják a felelős döntéshozók figyelmét arra, hogy a külföldi tapasztalatszerzés és fejlődés lehetősége a fiatalok jövője szempontjából ma már szinte nélkülözhetetlen.

Ma délután kettőig ments meg három életet!

2023. április 18.

Április 18-án 11 óra és 14 között véradást szervez a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat az egyetem főépületében. Ez az akció második napja, amely a „Légy te is az egyetemed véradója!” címet kapta. Véradás előtt fontos enni, illetve sok folyadékot fogyasztani, ezen kívül pedig személyes okmányokra is szükség van.

Egyetemtakarítás, avagy TeSzedd

2023. április 18.

Magyarország legnagyobb önkéntes hulladékszedési mozgalmához ismét csatlakozik a Miskolci Egyetem április 28-án, pénteken délelőtt.

1 perc ME: Óda Lillafüreden - Kortárs hangra - Campus Forum Green and Smart

2023. április 17.

Lírai videóverssel készültek a Miskolci Egyetem hallgatói idén a magyar költészet napjára. - Gálaműsor keretében adták át az egyetemista diákokat megszólító Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázat díjait. - Miskolc Campus Forum Green and Smart címmel hagyományteremtő üzleti konferenciát szervez az Universitas Miskolcinensis Alapítvány és a Miskolci Egyetem május 18-án.

Légy te is az egyetemed véradója!

2023. április 14.

Véradást szervez a Miskolci Egyetem április 17-én és 18-án ‘Légy te is az egyetemed véradója’ szlogennel. A kampánnyal a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat felsőoktatási versenyéhez lehet csatlakozni.

Korunk aranyát, a lítiumot keresik

2023. április 14.

A geotermális vizekből a nyersanyagok, elsősorban a lítium kinyerésének a lehetőségét kutatja a nyersanyagkutatásra és hasznosításra fókuszáló Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT‒RawMaterials) BrineRIS projektje, amelyben a Miskolci Egyetem Műszaki Föld- és Környezettudományi Kara is részt vesz.