Érkeznek az első beköltözők a Miskolci Egyetem kollégiumaiba

2022. augusztus 30.

Idén összesen 1400 hallgató jelentkezett a Miskolci Egyetem kollégiumaiba, a ponthatárok kihirdetését követően pedig több mint 300 elsőéves hallgató szeretne kollégista lenni. Az első beköltözőket augusztus 31-től várják, de még vannak szabad helyek, amikre a Miskolci Egyetem Bolyai Kollégium honlapján található évközi pályázati lap kitöltésével lehet jelentkezni.

Elindult az „1 perc Miskolci Egyetem” videósorozat

2022. augusztus 29.

Elindult a Miskolci Egyetem legújabb videósorozata, melynek segítségével a Miskolci Egyetem hétről hétre bemutatja a campus jelentős eseményeit.

Kubából is érkezhetnek hallgatók jövőre a Miskolci Egyetemre

2022. augusztus 26.

Kuba is bekerült a Stipendium Hungaricum programba, így a 2023/2024-es tanévtől kezdődően a kubai MSc és Phd hallgatóik is részt vehetnek a Miskolci Egyetem ösztöndíjas képzésein.

Karrier a Miskolci Egyetem diplomájával: az okleveles orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus

2022. augusztus 26.

"A Miskolci Egyetem diplomásai 3-4 hónap alatt elhelyezkednek a diplomaszerzést követően" – emelte ki Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, az idei Pont Ott Parti rendezvényen. Ezt támasztja alá jelen sorozatunk, amelyben Miskolci Egyetemen végzett hallgatókat kerestünk meg, hogy kiderítsük, mit ér a Miskolci Egyetem diplomája. (4. rész)

Élményteli oktatás extrém helyszínen

2022. augusztus 25.

Negyedik alkalommal rendezte meg a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara extrém talajtani táborát 14 és 20 év közötti fiatalok részére.

Felejthetetlen új élmények a miskolci gólyatáborban

2022. augusztus 24.

Lézerharc, Őskohó-látogatás, főzőverseny, élménynap – utolsó napjához érkezett a Miskolci Egyetem 2022-es bALEK7-e. Több mint 550 gólya vette birtokba négy napra a miskolci campust, hogy aztán szeptember 5-én már ismerősökként térjenek vissza az idei tanévnyitóra.

Karrier a Miskolci Egyetem diplomájával: az okleveles programtervező informatikus

2022. augusztus 23.

"A Miskolci Egyetem diplomásai 3-4 hónap alatt elhelyezkednek a diplomaszerzést követően" – emelte ki Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, az idei Pont Ott Parti rendezvényen. Ezt támasztja alá jelen sorozatunk, amelyben Miskolci Egyetemen végzett hallgatókat kerestünk meg, hogy kiderítsük, mit ér a Miskolci Egyetem diplomája. (3. rész)

Családjának is megmutatta az egykori alma materét nyertesünk

2022. augusztus 23.

A tavalyi tanévre visszatekintő nyereményjátékunk egyik nyertese Csicsek Viktória, aki műszaki menedzserként végzett a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karán 2004-ben.

Zászló, király, új kenyér – különleges motívumok a Zenepalota homlokzatán

2022. augusztus 22.

A nem mindennapi látvány odavonzott kicsiket, nagyokat és volt hallgatókat egyaránt. Akadt, aki kifejezetten erre az ünnepi performansz érkezett a városba, és voltak olyanok is, akik volt Alma Materüket szerették volna viszontlátni ezen a különleges alkalmon.

Harsányi Vivien az új ME-HÖK elnök

2022. augusztus 22.

Július 1-jén vette át mandátumát az új ME-HÖK elnök, Harsányi Vivien, aki már „munkába is állt”, hiszen itt is az első nagyszabású rendezvény: vasárnap elkezdődött az idei bALEK7.