Kéz a kézben az elmélet és a gyakorlat

2022. szeptember 8.

Kiemelkedő oktatói és kutatói munkájának elismeréseként a Magyar Érdemrend lovagkereszt kitüntetést vehetett át Prof. Dr. Lukács János, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kar Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézetének egyetemi tanára, a Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ korábbi igazgatója.

Orvos, villamosmérnöki tudással

2022. szeptember 8.

Az orvosi képalkotó diagnosztikai eljárások területén végzett tevékenységéért a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést kapta meg Dr. Martos János, a Miskolc Egyetem Egészségtudományi Kar Klinikai Radiológiai Intézeti Tanszékének tanszékvezető főiskolai tanára idén az államalapítás ünnepén.

Lőj egy képet és nyerj!

2022. szeptember 8.

A Miskolci Egyetem ismét nyereményjátékra buzdítja hallgatóit Facebook-oldalán!

Az olajmérnöki szakma legendás alakja

2022. szeptember 8.

A "Legends of Artificial Lift" (Mesterségének legendája) kitüntető címet adományozta a Miskolci Egyetem Kőolaj- és Földgáz Intézet professor emeritusának, az MTA doktorának, Dr. Takács Gábornak a Society of Petroleum International nemzetközi szakmai testület legutóbbi, a texasi Galvestonban augusztus 23-25. között tartott konferenciáján. Az elismerést tizenharmadikként kapta meg, de ő az első külföldi a kitüntetettek sorában.

Lelkes miskolci egyetemisták tanítanak Magyarországért

2022. szeptember 7.

Újra lehet jelentkezni a mentorprogramba a Miskolci Egyetemen. A közelmúltban 10 iskola 220 tanulója vett részt a „Tanítsunk Magyarországért!” élménynapján a campuson.

Marketing-válaszok társadalmi kérdésekre

2022. szeptember 7.

A gyorsan változó világ kihívásaira új elméleti és gyakorlati marketingmegoldások felmutatásával kereste a választ az Egyetemi Marketing Oktatók és Kutatók (EMOK) XXVIII. Nemzetközi Konferenciája, amelynek vendéglátója idén a Miskolci Egyetem volt. A Hernádvécsén augusztus 24-25. között megrendezett találkozót megelőző napon tartották az egyetemi campuson az „EMOK - Doktori fórumát”, amelyen doktoranduszok számoltak be választott témáikról.

A Gépészmérnöki és Informatikai Kar számára fontos az ipari partnerek véleménye

2022. szeptember 6.

420 új hallgatóval kezdi meg a 2022/23-as tanévet a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara.

Tanévet nyitottak a Tanév Ízével – Kezdődhet a szemeszter

2022. szeptember 6.

Belevágtak az oktatók és a hallgatók a 2022/2023-as tanévbe a Miskolci Egyetemen. Idén nemcsak képletesen, hanem ténylegesen is: megszelték a Tanév Íze tortát. A nyolc színű piskótalapokból összeállított vaníliakrémes sütemény az egyetem nyolc karát szimbolizálja.

Acélipari karrier SteelTech ösztöndíjjal

2022. szeptember 6.

Az acélipar iránt érdeklődő diákoknak kínál szisztematikus karrierépítésre lehetőséget a Miskolci Egyetem SteelTech ösztöndíja. A jelentkezés és a pályázat beadási határideje: 2022. szeptember 19.

Hatalmas sikert aratott az „Ez történt velünk a 2021/22-es tanévben!” nyereményjátékunk

2022. szeptember 5.

Kosztyál Anna Dóra egyike annak a három szerencsésnek, akik egy-egy okosórával lettek gazdagabbak, miután tíz napon keresztül helyesen válaszoltak egy-egy a 2021/22-es tanévvel kapcsolatos kérdésre Facebookon.