Hírek

Karrier a Miskolci Egyetem diplomájával: az okleveles olaj-, és okleveles földtudományi mérnök

2022. augusztus 15.

„A Miskolci Egyetem diplomásai 3-4 hónap alatt elhelyezkednek a diplomaszerzést követően” – emelte ki Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, az idei Pont Ott Parti rendezvényen. Ezt támasztja alá jelen sorozatunk, amelyben Miskolci Egyetemen végzett hallgatókat kerestünk meg, hogy kiderítsük, mit ér a Miskolci Egyetem diplomája. (1. rész)

Zöld influenszer, mérnök-kutató és már megyei példakép

2022. augusztus 9.

A Miskolci Egyetem Energia-és Minőségügyi Intézetének tanszéki mérnöke, Kecsmár Gergő. Nemcsak zöld influenszer, hanem a Mathias Corvinus Collegium általános- és középiskolásoknak szóló környezetvédelmi vendégelőadója, valamint a Reformátor TikTok csatorna „atyja” is, aki a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat Példakép Díját vehette át a közelmúltban.

Jövőképet adnak a Miskolci Egyetem hallgatói a hátrányos helyzetű gyerekeknek

2022. augusztus 5.

Motiválással, a tehetségek felismerésével és támogatásával segítenek a fiatalokon a Miskolci Egyetem „Tanítsunk Magyarországért” programban résztvevő hallgatói. Kontra Kincső, a Miskolci Egyetem hallgatója, a „Tanítsunk Magyarországért” mentornagykövete a TV2 Mokka című műsorában beszélt a programról.

„Sokat nőtt a nemzetközi láthatósága a Miskolci Egyetemnek” – Dr. Gáspár Marcell intézeti tanszékvezető elnyerte a Bolyai-ösztöndíjat

2022. augusztus 5.

„Versenyképes lehet a kutatói lét egy fiatal számára” – fogalmaz a Bolyai-ösztöndíjas Dr. Gáspár Marcell, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet Szerkezetintegritási Intézeti Tanszék vezetője.

Pszichológiai filmklub indult az egyetemen

2022. augusztus 4.

Heti rendszerességgel működő filmklub indult a Miskolci Egyetemen, melynek középpontjában az emberi lélektan áll. Ha érdekel a pszichológia, gyakorolnád az angolt, vagy csak szimplán megnéznél egy jó filmet – neked is a filmklubban a helyed!

Játssz velünk Facebookon, és nyerj egy okosórát!

2022. augusztus 3.

Hamarosan újra élettel töltik meg a hallgatók az Egyetemvárost. Hogy méltóképpen lezárjuk a 2021/22-es tanévet, a legszebb pillanatainkra emlékezünk. Mindezt persze megfejelve egy kis játékkal!

„A szakma egy hivatás” – Dr. Lipták Katalin dékánhelyettes elnyerte a Bolyai-ösztöndíjat

2022. augusztus 3.

„Ha jó példát látunk magunk előtt, akkor nagyon sokat tudunk tanulni” – fogalmaz a Bolyai-ösztöndíjas Dr. Lipták Katalin, a Gazdaságtudományi Kar dékánhelyettese, akit áprilisban választottak a Fiatal Kutatók Akadémiájának testületébe

Hőség, aszály, szélsőséges időjárás – Dr. Dobos Endre egyetemi docens nyilatkozott a TV2 híradójának

2022. augusztus 2.

Már a vizek élővilága is veszélybe került a szélsőséges időjárás következtében: rengeteg hal elpusztult, kiszáradt a Miskolc közeli Bársonyos-patak, Kompoltnál pedig a Tarna folyó egy része tűnt el, de a Velencei-tó és a Tisza is veszélybe került.

„A Miskolci Egyetem számomra a mindent jelenti” – Prof. Dr. Szűcs Péter rektorhelyettes az MTA levelező tagja lett

2022. augusztus 2.

„Mindent a Miskolci Egyetemnek köszönhetek: a tudásomat, a diplomámat, a lehetőségeket, itt tanultam, ez a munkahelyem és itt töltöttem az utóbbi 40 évemet. Most pedig az a feladatom, hogy mindezekből minél többet visszaadjak az egyetemnek” – fogalmaz Prof. Dr. Szűcs Péter általános és tudományos rektorhelyettes, akit május 3-án választottak a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagjának. Interjú.

Öt érmet szereztek a Miskolci Egyetem sportolói a nemzetközi sporteseményen

2022. július 31.

Eredményes szerepléssel és a hivatalos zászlóátadással értek véget a 2022-es Európai Egyetemi Játékok Lengyelországban. 2024-ben a Miskolci Egyetemen és a Debreceni Egyetemen a sor.