Ünnepi színekben és motívumokban pompázott a Zenepalota

2022. augusztus 21.

Különleges meglepetéssel készült a Miskolci Egyetem államalapító Szent István király és az új kenyér ünnepére. A belvárosi Zenepalota, a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Karának otthont adó épület ünnepi színekben és motívumokban pompázott augusztus 20-a előestéjén. A helyszínen készült képekből válogattunk.

Kimagasló és innovatív munkáját ismerték el a jogi kar dékánjának

2022. augusztus 19.

Prof. Dr. Csák Csilla, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja, egyetemi tanár, a Magyar Jogász Egylet Agrárjogi, Szövetkezeti és Környezetvédelmi Jogi Szakág vezetője részére a jogtudományok területén végzett kimagasló tudományos, illetve oktatói tevékenysége, valamint innovatív közösségépítő és tudományszervező tevékenysége elismeréseként a Magyar Köztársaság Elnöke a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetést adományozta. A kitüntetéshez Varga Judit Igazságügyi miniszter is gratulált.

Állami elismerést kaptak egyetemünk oktatói

2022. augusztus 19.

A Miskolci Egyetem öt tanára is állami elismerést kapott az államalapítás ünnepén. Az augusztus 20. alkalmából adományozható kitüntetéseket Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter és Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára adta át Budapesten, a Pesti Vigadóban.

Több mint 900 gólya a miskolci campuson

2022. augusztus 19.

Négy nap, nyolc kar, egy campus – vasárnap hivatalosan is kezdetét veszi a 2022-es gólyatábor, vagy ahogyan Miskolcon nevezik: a bALEK7.

Tudományos konferencia nyitja a Szinva Örökség Napokat

2022. augusztus 19.

Első alkalommal rendezik meg a Szinva Örökség Napokat augusztus utolsó hétvégéjén Miskolcon. A koncerteket, kulturális és közösségi programokat egyaránt kínáló rendezvény a város értékeire, természeti kincseire és épített örökségére igyekszik felhívni a figyelmet.

Különleges fényfestéssel készül nemzeti ünnepünkre a Miskolci Egyetem

2022. augusztus 18.

Eddig még nem látott fények csillannak meg a Zenepalota homlokzatán augusztus 19-én, pénteken.

Karrier a Miskolci Egyetem diplomájával: az okleveles jogász

2022. augusztus 17.

„A Miskolci Egyetem diplomásai 3-4 hónap alatt elhelyezkednek a diplomaszerzést követően” – emelte ki Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, az idei Pont Ott Parti rendezvényen. Ezt támasztja alá jelen sorozatunk, amelyben Miskolci Egyetemen végzett hallgatókat kerestünk meg, hogy kiderítsük, mit ér a Miskolci Egyetem diplomája. (2. rész)

A magyar bajnok a miskolci sportszervezés szakot választotta

2022. augusztus 17.

Az elsők között adta be a jelentkezését a Miskolci Egyetemen újonnan meghirdetett sportszervezés alapszakra a hazai kenu sportág többszörös magyar bajnoka, Bodonyi András.

Háromszáznál több új felvételiző a Miskolci Egyetemen

2022. augusztus 17.

Az idei pótfelvételi eljárásban a legtöbb jelentkező az Állam- és Jogtudományi, a Gépészmérnöki és Informatikai, az Egészségtudományi és a Bölcsészettudományi Kart célozta meg.

„Ez történt velünk a 2021/22-es tanévben!” nyereményjáték – Itt vannak a nyertesek!

2022. augusztus 16.

„Ez történt velünk a 2021/2022-es tanévben!” címmel indított nyereményjátékot a Miskolci Egyetem hivatalos Facebook-oldalán, mellyel három szerencsés – és az egyetem életében jártas – gazdagabb lett egy-egy okosórával.