Megjelent az új „1 perc Miskolci Egyetem”

2022. szeptember 5.

Megjelent az „1 perc Miskolci Egyetem” legújabb része, melyben ezúttal az egyetem Kitüntetésátadó Ünnepi Szenátusi Üléséről, a nemzetközi gólyatáborról és a Tanítsunk Magyarországért élménynapról láthatnak és hallhatnak beszámolót.

Belevágtunk a 2022/23-as tanévbe!

2022. szeptember 5.

A Miskolci Egyetem hétfői Tanévnyitó Ünnepi Nyilvános Szenátusi Ülése után szó szerint belevágtak a tanévbe.

Varró Dániel: „Nincs e tájon nagyobb múltú tanintézet”

2022. szeptember 5.

Idén különleges meglepetéssel indult a gólyatábor! A hivatalos megnyitón részt vett Varró Dániel kortárs költő is, aki az egyetem legfrissebb hallgatóinak felolvasta legújabb versét, melyet a miskolci campus ihletett.

Élet a „legvidámabb barakkban”

2022. szeptember 2.

Kádár-korszak, kádárizmus, korlátozott mozgástér: magyar modell? címmel országos jelenkor-történeti konferenciának ad helyet a Miskolci Egyetem.

Vihar, aszály, hőség… RIADÓ! - klímaalkalmazkodási találkozó Kazincbarcikán

2022. szeptember 2.

Az éghajlatváltozás következtében sérülékennyé vált városi és vállalati területek klímaviszonyainak optimalizálására megoldásokat kereső LIFE-CLIMCOOP projekt rendhagyó klímaalkalmazkodási találkozót szervez szeptember 22-én Kazincbarcikán. LIFE-CLIMCOOP projektben városok és helyi vállalatok működnek együtt a klímaadaptációért, a Miskolci Egyetem a koordináló kedvezményezett.

Három az egyben zöld témák kartól, szaktól függetlenül

2022. szeptember 1.

Különleges módszerekkel indul a "Hatékony fenntarthatóság" című tantárgycsoport a Miskolci Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem és a Soproni Egyetem közös kezdeményezésére.

Műhelymunkával kezdődik a félév a modellváltó intézmény vezetőknek

2022. szeptember 1.

A modellváltó Miskolci Egyetem vezetése és a fenntartó Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriuma számára műhelymunkával kezdődik a 2022/2023-as tanév őszi féléve.

Első alkalommal gólyatáboroznak a külföldi elsőévesek

2022. szeptember 1.

A jövő heti tanévkezdés előtt három napon át ismerkednek a Miskolci Egyetemmel a nemzetközi hallgatók.

Karrier a Miskolci Egyetem diplomájával: az okleveles közgazdász

2022. szeptember 1.

"A Miskolci Egyetem diplomásai 3-4 hónap alatt elhelyezkednek a diplomaszerzést követően" – emelte ki Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, az idei Pont Ott Parti rendezvényen. Ezt támasztja alá jelen sorozatunk, amelyben Miskolci Egyetemen végzett hallgatókat kerestünk meg, hogy kiderítsük, mit ér a Miskolci Egyetem diplomája. (4. rész)

Kitüntetéseket, díjakat és címeket adományoztak az ünnepi szenátusi ülésen

2022. augusztus 31.

A Miskolci Egyetem hazai és nemzetközi hírnevét erősítő tudományos és oktatói tevékenység elismeréseként, valamint az egyetemi közösségért végzett munka megbecsüléseként kitüntetéseket adtak át a Miskolci Egyetem nyilvános szenátusi ülésén augusztus 31-én.