A tehetség kötelezettséggel és felelősséggel jár

2022. szeptember 16.

A szakmai elismerések, köztük a Batthyány-Strattman László és a Benkő Sámuel-díjak után a Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést kapta meg dr. Felszeghi Sára, a Miskolci Egyetem címzetes egyetemi tanára, az Egészségtudományi Kar Egészségügyi Szakmai és Módszertani Központjának vezető főorvosa idén az államalapítás ünnepén.

Nemcsak cuki, de kivételes feladatra nevelkedik Atom az egyetemen

2022. szeptember 15.

Atom, a vakvezető tanuló, a háromhónapos labrador nap mint nap mosolyt csal a miskolci egyetemisták arcára, ugyanis kölyöknevelője Varga László, a Miskolci Egyetem Oktatási és Minőségbiztosítási Igazgatóság informatikai munkatársa.

Több mint 200 TDK-dolgozat született az előző tanévben

2022. szeptember 15.

Köszönetet mondtak a Miskolci Egyetem azon hallgatóinak és oktatóinak, akik tudományos munkájukkal – az előző tanévben is – öregbítették az egyetem hírnevét. Az ünnepélyes ülésen átadták a Kiváló Konzulens és az Esélyért Díjakat.

Harminc év történetei és anekdotái a Tükibúcsúztatóban

2022. szeptember 15.

A Bölcsészettudományi Kar új helyre költözött, elhagyta régi épületét, a hallgatók által csak „tükiként” ismert ikonikus épületet, ahol csaknem harminc esztendőn keresztül működött. Az erről készült dokumentumfilmet csütörtökön 19 órakor vetítik a CineFesten.

Gratulálunk Kecskeméti professzor úr akadémiai tagságához!

2022. szeptember 14.

Prof. Dr. Kecskeméti Gábor, a Magyar Tudomány Akadémia rendes tagja.

Biológiailag lebomló fólia fejlesztése a kolumbiai és miskolci projekt

2022. szeptember 14.

Biológiailag lebomló, manioka alapú fólia fejlesztése indulhat el a Miskolci Egyetem és a kolumbiai Caucai Egyetem között.

Felelősségvállalásra is tanít a civil kurzus (Videóval frissítve!)

2022. szeptember 14.

A társadalmi szervezetek működési területeivel, gazdálkodási, jogi és munkaügyi oldalával egyaránt megismerkedhetnek a Miskolci Egyetem hallgatói azon „A civil szervezetek szerepe és lehetőségei Magyarországon” című kurzuson, amelyet harmadik alkalommal hirdetett meg az intézmény a Miniszterelnökséggel együttműködésben.

"Beavatást" kaptak a külföldi hallgatók

2022. szeptember 13.

Az újonnan érkezett nemzetközi hallgatók orientációs napon ismerkedtek a Miskolci Egyetemmel.

Családi nap is megnyitotta a tanévet

2022. szeptember 13.

Hagyományos csapatépítő tanévnyitó rendezvényt szervezett az FDSZ Miskolci Egyetemi Intézményi Szervezete.

Oktató-kutató, sportoló és hagyományőrző

2022. szeptember 13.

„Az egyetemtől szakmai tudást és közösségi szemléletet is kaptam” – fogalmaz Dr. Havasi István intézetigazgató, intézeti tanszékvezető az államalapítás ünnepén kapott állami elismerésével kapcsolatban.