UNIÓS INTÉZKEDÉSCSOMAG LEHETŐSÉGEI EGY ENERGIAVÁLSÁG KÖZEPÉN - KONFERENCIA

2022. április 5.

"Irány az 55%! uniós intézkedéscsomag lehetőségei egy energiaválság közepén - Hogyan lehet egyszerre méltányos, igazságos és teljesíthető?" címmel rendeznek konferenciát a Miskolci Egyetemen.

Jelentkezz a Cassini Hackathon ötletversenyre!

2022. április 5.

Érdekel az űripar, és többet szeretnél megtudni az űradatok és a fenntartható turizmus kapcsolatáról? Akkor itt az idő, hogy megvalósítsd önmagad. mert ötletelni és gondolkodni is menő!

Wunderbar fesztivál a jogi karon: "Gyere és nyomozz velünk! Tedd próbára a tudásodat!"

2022. április 5.

A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar második alkalommal csatlakozott a német nyelv népszerűsítését célzó Wunderbar Fesztiválhoz, amelyet a múlt héten tartottak. Az országban mintegy 120 helyszínen tartották meg a rendezvényt.

Orosz-ukrán háború egy speciális szemszögből

2022. április 4.

A Miskolci Egyetem Földrajz - Geoinformatika Intézete idén is csatlakozott a Földrajz Éjszakája (GeoNight) európai rendezvényéhez, amelynek célja, hogy különböző természet-, társadalom-, gazdaságföldrajzi témákat körüljárva mutatják be a földrajz kiemelt jelentőségét a XXI. században is.

Jókedvű nyelvtanulás és gyakorlás

2022. április 4.

Múlt héten már másodszor rendezte meg a Miskolci Egyetem Közösségi Szolgálati Irodája a „Multilingual World Café” nevű eseményt az egyetemi élményközpontban. És igen, nagy élmény lett.

Mélyülő örmény-magyar egyetemi kapcsolat

2022. április 1.

A Miskolci Egyetemre látogatott intézményünk egyik fontos Erasmus+ partneregyetemének, az Armenian State University of Economics rektor asszonya, Prof. Diana R. Galoyan.

Adományok mellett sportfoglalkozások, és segítség a beilleszkedéshez az ukrán menekültek számára

2022. április 1.

Hetek óta gyűlnek az adományok a Miskolci Egyetemen az ukrajnai háború miatt nehéz helyzetbe került menekültek javára. Most sportprogramokat is kínál jövő héttől az egyetem a gyermekes családoknak. Ezen túl a beilleszkedésüket segítő önkéntes hallgatókat is várnak a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál.

Átadták a belsőleg teljesen felújított és modernizált E/1 kollégiumot a Miskolci Egyetemen

2022. március 31.

2024-ben a Miskolci Egyetem és Debreceni Egyetem közösen rendezik meg az Európia Egyetemi Játékokat. Az ehhez szükséges infrastrukturális fejlesztések első lépcsőfokaként újult meg a kollégium. A beruházás valamivel több mint 1 milliárd forintba került.

Együttműködés Bükkábrány és a Miskolci Egyetem között

2022. március 31.

A napokban írt alá megállapodást az egyetem és a település, amelynek célja a Miskolci Egyetem oktatási és kutatási folyamataiban való együttműködés és a bükkábrányi önkormányzat feladatellátásának a Miskolci Egyetem karai által történő támogatása, esetleges együttműködések összehangolása.

A „Bolygónk és városunk” portál díját kapták a kávézacc újrahasznosításán dolgozó lányok

2022. március 30.

Tamási Kingát és Borsodi Esztert „Öko-innováció, újrahasznosítás” kategóriában jutalmazták a fővárosban. Több száz jelölt közül összesen másfél tucat szervezet vagy magánszemély vehette át az elismerést.