Március idusára

2022. március 14.

Az 1848-49-es forradalomra és szabadságharcra emlékezünk a Kommunikációs és Beiskolázási Igazgatóság által készített összeállítással, amelyből az is kiderül milyen társadalmi, gazdasági és a mindennapokat érintő változások előzték meg a március 15-én indult eseményeket. De szóba kerül az is, hogy az akkori selmeci diákok mekkora szerepet vállaltak a függetlenségi küzdelmekben.

Hely van és ötlet is lesz: egyetemünk a DAM fejlesztésben

2022. március 11.

Műszaki-környezetvédelmi, jogi, gazdaságfejlesztési tanulmányterv és megoldási javaslatok készülnek az egykori Diósgyőri Acélművek területének fejlesztésére vonatkozóan a Miskolci Egyetemet fenntartó Universitas Miskolcinensis Alapítvány koordinálásával.

A világhírű Bjorn Lomborg Miskolcra látogat

2022. március 10.

A Mathias Corvinus Collegium meghívására Miskolcra érkezik a Copenhagen Consensus Center alapító elnöke, aki korábban a Dán Környezetvédelmi Értékelő Intézet igazgatója és a Koppenhágai Üzleti Főiskola tanára volt. Most False alarm – Téves riasztás című könyvét mutatja be.

Sikert sikerre halmoztak a Hantos Elemér Szakkollégium tagjai a 2021/22-es tanév őszi félévében

2022. március 10.

A Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara stratégiai feladatának tartja a tehetséges hallgatók felkarolását, ismeretük bővítését, képességeik fejlesztését. A Hantos Elemér Szakkollégium célja, hogy mind az egyén, mind pedig a közösség szintjén időt és teret biztosítson a fejlődésre, ezzel megerősítve az elkövetkezendő vezetői nemzedék képzését. Minden jel szerint ez sikerül is.

Kis színes diplomáciatörténet a régi aulában

2022. március 10.

Március 17-ig lehet megtekinteni a Külgazdasági és Külügyminisztérium gondozásában álló, „Tisztelet a tiszteletbeli konzuloknak” című vándorkiállítást, amely érdekes áttekintést ad a civil diplomácia egykori és jelenlegi szereplőiről. Ők a tiszteletbeli konzulok.

Jövőbiztos tréningstúdió robotokkal

2022. március 9.

Robotokkal, VR szemüvegekkel, iPadekkel és laptopokkal felszerelt tréningstúdiót avatott dr. Varga Judit, az Universitas Miskolcinensis Alapítvány kuratóriumának elnöke és Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora. A jövőbiztos egyetemi fejlesztés a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében pályázati támogatással valósult meg.

Most minden segítség jól jön – gyűlnek az adományok

2022. március 9.

A Miskolci Egyetem és az Universitas Miskolcinensis Alapítvány vezetői közösen ismertették, hogyan segít az intézmény az Ukrajnában kitört háború elől menekülőknek és az országban maradóknak.

Felhívás önkéntes munkára

2022. március 8.

Az ukrán háború miatt a bajba jutottak megsegítése érdekében keresik azon hallgatókat, akik ukrán vagy orosz nyelvtudással rendelkeznek.

Uniós sikertörténet Miskolcról

2022. március 7.

A lányok természettudományos érdeklődésének felkeltése fontos és komoly célja a Miskolci Egyetemnek is. Nem véletlen a műszaki karok ezirányú erőfeszítése. A Műszaki Földtudományi Kar egy európai programban is részt vesz ennek érdekében. Az érintett projekt rangos címet nyert el.

Újabb adomány a Miskolci Egyetemtől

2022. március 7.

Ezúttal nem tartós élelmiszereket vagy higiéniai termékeket adományoztunk, hanem bútorokat.