Pályázati felhívás külföldi rövidtávú oktatási tevékenységre

2022. június 30.

Külföldi egyetemekkel együttműködve, oktatási tevékenységre hirdet pályázatot a Miskolci Egyetem a 2022/2023. tanév 1. félévére valamennyi kar oktatója részére.

Tisztelet a Gépésznek! - üzenet a végzett hallgatóknak az egyetem vezetőitől

2022. június 30.

Útravalóként a diplomaosztókon a végzett hallgatókkal számtalan gondolatot megosztottak a Miskolci Egyetem karainak vezetői. Cikksorozatunkban a következő pár napban ezek közül válogatunk.

Nőként a nőkről - közérdekű témában szakértőként válaszolt az egyetem dékánhelyettese

2022. június 29.

Nem a nyugati társadalmak járnak élen a női munkavállalók felsővezetői pozícióban történő alkalmazásában, ezt Dr. Lipták Katalin mondta egy rádióinterjúban a közelmúltban.

Élőben közvetítjük a Gépészmérnöki és Informatikai Kar Jubileumi évfolyamtalálkozóját

2022. június 29.

2022. július 2-án szombaton 10 órától rendezi meg a Gépészmérnöki és Informatikai Kar Jubileumi évfolyamtalálkozóját. Az ünnepség élőben, az interneten is követhető.

Egyelőre Lodzban, de 2024-ben Miskolcon lesznek az Európai Egyetemi Játékok

2022. június 29.

Sportosan és kitartóan készül a Miskolci Egyetem delegációja a 2022-es Európai Egyetemi Játékokra. Egyúttal a 2024-ben Miskolcon, a Miskolci Egyetemen rendezendő nagyszabású sporteseményre is. A miskolci szervezők a közelmúltban Lodz-ban mérték fel a helyzetet. De megkezdték a felkészülést a Miskolci Egyetem egyéni sportolói és a csapatok is.

„Erősítést” küld Kubába a Logisztikai Intézet

2022. június 29.

A logisztika mellett más területeken is erősíteni kívánja a felsőoktatási kapcsolatokat a Miskolci Egyetem Kubával.

Végéhez közeledik a vizsgaidőszak

2022. június 27.

Lassan véget ér a 2021/2022. tanév tavaszi vizsgaidőszak. Sokan már befejezték a vizsgázást, de vannak hallgatók, akik még az utolsó napokban is számot adnak tudásukról.

Fontos pontokon kapcsolódnak be az országépítésbe a Miskolci Egyetemen végzett hallgatók

2022. június 25.

A nyolc karon tizenkét képzési területen és kétszáz szakon folyó képzési struktúrával bíró felsőoktatási intézmény egy széles spektrumú, sokszínű, a regionális munkaerő-piac szinte minden igényét ki tudja elégíteni. Észak-kelet Magyarország meghatározó tudásközpontján a tavaszi szemeszterben több mint ezer hallgató vehette át a diplomáját.

Bokrétát kötöttek az épülő, európai szinten egyedülálló egyetemi tudásközpontra

2022. június 25.

Bokrétaeseményen ünnepelték, hogy elérte a szerkezetkész magasságot az épülő egyedülálló európai szintű tudásközpont és levéltár a Miskolci Egyetemen. A Miskolci Egyetem Tudományos Adatelemző Módszertani Központ és Levéltár Nyílt Kutatási Adatforrástár várhatóan jövő nyárra készül el.

Hungaricum lehet az FGSZ és a Miskolci Egyetem metánkibocsátások mérésére irányuló közös projektje

2022. június 24.

A hazai nagy nyomású földgázszállító rendszeren előforduló metánkibocsátások mérésére indít közös projektet az FGSZ Földgázszállító Zrt. és a Miskolci Egyetem. A metánemisszió mérésére alkalmas rendszer prototípusát Miskolc közelében, a kistokaji gázátadó állomáson hozzák létre és tesztelik a következő három év során. A magyar állam által is támogatott projekt július 1-jén indul, célja hosszú távon közös új eljárásrendek kialakítása az FGSZ rendszerén az emissziócsökkentés jegyében.