Utánpótlás az Egészségtudományi Karra a Ferencziből érkezik

2022. június 23.

Véget ért a 2021/2022-es tanév a Miskolci Egyetem Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikumában is.

Jó szerencsét! - búcsúznak a végzős hallgatóink

2022. június 23.

Szalamanderrel a selmeci hagyományokat követve búcsúztak Miskolc városától a végzős egyetemi hallgatók. Új hagyományként a kampusztól pedig faültetéssel vettek búcsút.

Nosztalgikus hangulatban búcsúztak a nemzetközi hallgatók

2022. június 22.

Az új hagyomány is hagyomány a Miskolci Egyetemen. A nemzetközi hallgatók búcsúeseményét évről évre megtartják az intézményben a diplomaátadó ünnepi szenátusi ülések előtt. Idén a nemzetközi hallgatókból álló alumni network vezető tisztviselőitől is búcsúztak.

Miskolcon már 20 éve beszéltek az Európai Ügyészségről

2022. június 22.

Az Európai Unió pénzügyi érdekeinek büntetőjogi védelmével és a nyomozással kapcsolatos gyakorlati kérdésekkel foglalkoztak a hazai és nemzetközi szaktekintélyek a Nyári Akadémián. Másfél éves közös munka, a Hercule III program keretében a Miskolci Egyetem által koordinált projekt záróeseményét tartották az Állam- és Jogtudományi Karon.

"Gyógyító" előadások az újrakezdés konferenciáján

2022. június 21.

A hazai egészségügy jeles szakemberei az egész országból érkeztek a három napon át tartó Egészségügyi Szakdolgozók Országos Kongresszusára, amelynek a Miskolci Egyetemen adott otthont.

A zsűriből hívta meg az egyetemi laborba a fiatalokat

2022. június 21.

A Kárpát-medencében élő középiskolások számára rendezett "Ifjú tudósok" országos középiskolai versenyen az informatikai döntőkön egyetemünk tanszékvezetője, Prof. Dr. Kovács László is zsűrizett. Az M5 csatornán közvetített televíziós megmérettetést az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Oktatási Hivatal közösen szervezte.

Közös közép-európai nézőpontból néztek a munkajogra - Videóval frissítve

2022. június 20.

A munkajog alapjai címmel szervezett kétnapos nemzetközi konferenciát a Közép-európai Akadémia, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara és az Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottsága a Miskolci Egyetemen. Az Universitas Miskolcinensis Alapítvány fenntartásában működő tudományos fórumra ezúttal is kiemelkedő szaktekintélyek érkeztek hazánkon kívül Csehországból, Horvátországból, Lengyelországból, Szerbiából, Romániából, Szlovákiából és Szlovéniából.

Zajlik a tavaszi vizsgaidőszak

2022. június 20.

Javában zajlik a 2021/2022. tanév tavaszi vizsgaidőszaka. Egyre több sikeres vizsgán vannak túl az egyetem hallgatói. Íme egy kis ízelítő!

Nyári kínai „menü” nem pálcikával

2022. június 17.

A legtöbb, közel másfél milliárd ember a kínai nyelvet beszéli anyanyelveként jelenleg a világon. A Miskolci Egyetem idén először nyári nyelvtanfolyamokat kínál a kínai nyelv és kultúra megismerésére fiataloknak.

Elismerés a kiemelkedő tudományos munkáért

2022. június 16.

A lengyel felsőoktatásért felelős miniszter által adományozott díjat vette át a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának tanszékvezető professzora, Dr. Szilágyi János Ede